Finansai

Seime vyks konferencija „2020 m. biudžetas – kuriame gerovės valstybę ar chaosą“

2020 metų Valstybės biudžeto priėmimo išvakarėse, gruodžio 9 d., 12 val. Seime, Spaudos konferencijų salėje, susirinkę ekonomikos ir finansų ekspertai, teisininkai, sociologai, politikai, verslo ir investuotojų atstovai dar kartą perspės valdančiuosius ir visuomenę apie pasekmes, kurios lauktų šalies gyventojų ir ūkio priėmus paskubomis ir jėga stumiamus naujus atsitiktinius mokesčius bei didinamus jau esančius.

Savo požiūrį į nesisteminį 2020 m. biudžetą išsakys Seimo opozicijos lyderis teisininkas Julius Sabatauskas bei Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė, nuoseklią alternatyvą kitų metų biudžetui pateiks Liberalų Sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

Konferencijoje „2020 m. biudžetas – kuriame gerovės valstybę ar chaosą“ konstitucines mokestinių įstatymų priėmimo problemas analizuos advokatas Gytis Kaminskas.

Nepriklausomo viešosios politikos analizės centro VŠĮ „Europos Socialiniai Teisiniai Ir Ekonominiai Projektai“ analitikas Titas Budreika pristatys naujų mokesčių poveikį ekonomikai.

Prof. Romas Lazutka įvertins ar dabartinė mokesčių politika padės įgyvendinti gerovės valstybės idėją.

Apie tai, kas vis dėlto mokės naujuosius mokesčius: akcininkai ar vartotojai, įžvalgomis pasidalins profesinių paslaugų bendrovės „Ernst & Young“ partneris Kęstutis Lisauskas.

Kokie tikrieji mokestinės reformos tikslai analizuos Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Konferencijos „2020 m. biudžetas – kuriame gerovės valstybę ar chaosą“ programa.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas https://www.youtube.com/watch?v=kEyamKqzdCE; bus sudaryta galimybė užduoti klausimus prelegentams.

 

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 9, iš jų šiandien: 1.)