Finansai

Seimo Darbo partijos frakcijos pranešimas: „Vyriausybei vaikai rūpi tik popieriuje“

2021 m. gruodžio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Vyriausybė mano, kad Lietuvos šeimoms pakanka lėšų – šiandien ji pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nedidinti vaiko pinigų. Toks sprendimas nustebino Seimo Darbo partijos frakcijos narius Vytautą Gapšį ir Andrių Mazuronį, kurie siūlė didinti vaiko pinigus nuo 1,75 iki dviejų bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžių.

Dabar vaiko pinigai, kuriuos gauna daugiau kaip pusė milijono žmonių, siekia 70 eurų, o kitąmet jie sieks 73,5 euro. Tačiau, anot parlamentaro V. Gapšio, tokia suma nebeatitinka išaugusių šeimų poreikių ir ją būtina kuo skubiau didinti.

„Matydamas tokį sprendimą galiu tik pasakyti liaudyje puikiai žinomą frazę – Vyriausybė apsimeta šlangu. Parašyti pažymoje, kad „Įstatymo projekto tikslas neatitinka išmokos vaikui paskirties“, o auganti infliacija ir astronominės energijos kainos nėra pagrindas peržiūrėti vaiko pinigų dydžio, tiesiog glumina. Galiu tik priminti Vyriausybei, kad dėl augančių kainų išaugo ir ugdymo kaštai, kompensacijos būreliams nedidinamos, o vaikų poreikiai nesumažėjo – jie turi teisę į saugią, šiltą ir ugdymui patogią aplinką. Tikiuosi, valdantieji peržiūrės savo sprendimą, o Seimo nariai primins Vyriausybei, kad jų tikslas yra ne tik išsigalvoti priežastis, kaip atmesti projektus, bet realiai ieškoti sprendimų“, – teigia Seimo narys V. Gapšys.

Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskichas pastebi, kad valdantieji, paprastai siekiantys lygintis su Europos Sąjunga, kaskart, kai tik tai tampa neparanku, ima kalbėti visai kitaip.

„Kai valdžia nori save ir savo veiksmus pateisinti ir daro tai, kaip liepia Europos Sąjunga (ES), tada apeliuoja į Vakarų valstybes, į ES politiką. Tačiau būkime teisingi, jei jau lygiuojamės su kitomis šalimis, juk didžioji ES šalių dalis moka didesnius vaiko pinigus: 120, 140 ir 150 eurų. O mes siūlome padidinti vos 10 eurų, kad bent jau infliacijos tempus dengtų. Tačiau valdžia tarsi užsimerkia, nusisuka ir nieko negirdi. Dingsta noras tapatintis su pažangiomis ES valstybėmis. O juk reikia stengtis, kad visi ES vaikai, taip pat ir Lietuvos, turėtų vienodą pradžią ir galimybes. Todėl Darbo partija ir siūlė neskriausti Lietuvos vaikų. Deja, Vyriausybei tai neparanku“, – teigia V. Uspaskichas.

Seimo Darbo partijos frakcija siūlė ir daugiau projektų, kurie padėtų sušvelninti padidėjusias ir dar didėsiančias šeimų išlaidas. Tarp šių svarbių siūlymų – ir PVM mažinimas būtiniausiems maisto produktams, šildymui, ir neformalaus ugdymo krepšelio didinimas bei jo gavėjų rato išplėtimas, ir kiti būtini pokyčiai, kuriuos valdantieji lengva ranka atmetė.

„Taigi JOKIŲ priemonių vaikams ši valdžia neskyrė, išskyrus tuos tris eurus, kurie neturės jokios įtakos drastiškai augančioms šeimų išlaidoms. Vyriausybė tokiu sprendimu įrodė, kad Lietuvos vaikai jai rūpi tik popieriuje ir skambiose priešrinkiminėse deklaracijose“, – pastebi V. Uspaskichas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)