Finansai

Seimo Ekonomikos komitetas pritarė Vyriausybės 2019 m. veiklos ataskaitai

2020 m. gegužės 15 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Ekonomikos komitetas šiandien apsvarstė ir pritarė Vyriausybės 2019 m. veiklos ataskaitai komitetui priskirtose parlamentinės kontrolės srityse.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrai Marius Skuodis ir Elijus Čivilis akcentavo 2019 m. pritrauktas užsienio investicijas bei kaip jų rezultatą sukurtų darbo vietų skaičių, augusias eksporto apimtis, šešių prioritetinių veiklos sektorių išskyrimą. Aptarta padėtis inovacijų ir skaitmeninimo srityse, dėl kurių Ekonomikos komiteto nariai pažymėjo nematantys reikalingo progreso.

Energetikos viceministrui Ryčiui Kėvelaičiui pristačius Energetikos ministerijos darbus, Ekonomikos komiteto nariai pabrėžė, kad energetikos srityje yra juntama aiški pažanga (žaliosios energetikos ir kitose srityse).

Susisiekimo ministerijos sritį posėdyje pristatė susisiekimo viceministras Valdas Klimantavičius. Jis pažymėjo, kad 2019 m. Lietuvos paštas dirbo pelningai, yra pagerėję valstybės valdomų įmonių finansiniai rezultatai – tiek Lietuvos geležinkeliai, tiek ir uostas veikė sėkmingai (užtikrintas pakankamas krovinių ir keleivių srautas, uosto krova), Kelių direkcijos pinigai buvo atitinkamai paskirti keliams tvarkyti. Išklausę Susisiekimo ministerijos informaciją, komiteto nariai pabrėžė nepriklausomų valdybų valstybės valdomose įmonėse svarbą, priminė buvusias problemas dėl pašto valdybos, uosto vadovo skyrimo klausimų.

Posėdžio metu kalbėjęs energetikos ministras, laikinai einantis ir Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas Žygimantas Vaičiūnas pažymėjo, kad sprendžiant verslui aktualias problemas dėl koronaviruso situacijos, būtinas Vyriausybės ir Seimo sutarimas.

Apibendrinus  diskusijas, Ekonomikos komitetas pritarė Vyriausybės 2019 m. veiklos ataskaitai. Dėl Ekonomikos komiteto narių išsakytų pastabų ataskaitos formai (kad galimai turėtų būti pakeisti reikalavimai Vyriausybės teikiamai ataskaitai, be to, kartu su ja turėtų būti teikiama ir finansinė ataskaita) akcentuota, kad minėtiems  sprendimams priimti reikėtų  platesnės diskusijos Seime. 

 

Parengė Ekonomikos komiteto biuro patarėja Laura Jasiukėnienė

Tel. (8 5) 239 6753, el. p. Laura.Jasiukėnienė@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 24, iš jų šiandien: 1.)