Finansai

Seimo nario A. Bagdono pranešimas: „Seimo liberalai aiškinsis, ar kontrolieriai nepripjovė grybo bausdami smulkų verslą“

2023 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Baudų skyrimas kūrybiškam maisto ir kosmetikos verslui turi būti tik kraštutinė priemonė už teisės aktų pažeidimus, teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas, reaguodamas į trečiadienį Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos paskirtą baudą saldumynų su grybų priedais gamintojui.

„Valstybės kontroliuojančių institucijų represinis elgesys prieš kūrybišką smulkų verslą – tai itin neigiama pastarųjų metų tendencija. Rinkoje inovacijos randasi greičiau, nei biurokratinis aparatas spėja prisitaikyti, todėl teisės aktų normos verslams pritaikomos paprasčiausiai juos draudžiant ir baudžiant. Tai yra ne kas kita, kaip valstybinės kontrolės recidyvas“, – mano Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Draudimas ir baudimas, anot Seimo nario, turėtų būti taikomas už sunkius ir pakartotinius pažeidimus, o ne dėl netiksliai parenkamų lingvistinių formuluočių. „Idealiu atveju kontrolės institucijos turėtų šviesti visuomenę ir bendradarbiauti su verslais, kad vartotojai gautų patikimą informaciją“, – sako A. Bagdonas.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba trečiadienį pranešė skyrusi apie 1,5 tūkst. eurų baudą maisto produktų iš grybų gamintojui, kuris esą skleidė maisto papildų reklamą apie produktų gydomąsias ir profilaktines savybes. „Kaip kurti verslą šalyje, kur aludė baudžiama už literatūros citatas interjere, kur žaismingi posakiai kaip „sviestas sviestuotas“ ar „daktaras desertas“ vertinami kaip vartotojų klaidinimas? Perdėtos atsakomybės demonstravimas už mokesčių mokėtojų pinigus yra ne tik neatsakingas, bet ir žlugdantis privačią iniciatyvą, kenkiantis piliečių pasitikėjimui valstybe veiksmas“, – mano liberalas.

Todėl Seimo liberalai kviečia verslus ir kontrolės institucijas tartis, ar įmanoma  kylančius ginčus tarp verslo subjektų ir kontrolės institucijų spręsti ne sankcijomis, o švietimu. Susitikime dalyvaus Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei įvairių maisto ir kosmetikos gamintojų atstovai.

„Jeigu nesusitarsime prie apskritojo stalo Seime, inicijuosime verslo priežiūrą liberalizuojančias įstatymų pataisas“, – teigia A. Bagdonas.

Kontaktinis asmuo:

Andrius Bagdonas

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Ekonomikos komiteto narys

Tel.: (8 5) 209 6646, mob. 8 600 22 021

El. p. andrius.bagdonas@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)