Finansai

Simonos Nainės patarimai, kaip namų tvarkymą paversti maloniu ritualu

Namuose visuomet jaukiau, kai jie yra švarūs ir tvarkingi. Deja tvarką kurti ir palaikyti patinka, o ir pavyksta, toli gražu ne visiems. Priešingai, drabužių kūrėja Simona Nainė socialinėse erdvėse besidalinanti įdomiausiomis gyvenimo akimirkomis, savo sekėjams gerai pažįstama kaip itin mėgstanti švarius ir tvarkingus namus. Jos teigimu, nuolatiniam švarumui savo aplinkoje užtikrinti tereikia pasirinkti teisingas valymo priemones ir, jei reikia, pakeisti požiūrį į tvarkymosi rutiną.

Anot S. Nainės, namų tvarkymasis prasideda dar parduotuvėje, kai tenka rinktis geriausiai savo aplinkai tinkančias buitinės chemijos priemones.

„Noriu, kad mano namai visada būtų tvarkingi ir kvepėtų švara. Jokio purvo, dulkių ar nuosėdų neturi būti niekur. Priemones valyti namams renkuosi atkeipdama dėmesį į kainos etiketę. Renkuosi geltonomis kainomis pažymėtas prekes. Taip žinau, kad tai ir labai populiarūs, išmėginti valikliai, ir kad jokiame kitame prekybos centre už geresnę kainą šių priemonių neįsigysiu“ , – dalinsi S. Nainė.

Tokių, buitinės chemijos prekių su „Mažos kainos garantija“ šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse per 150 skirtingų rūšių ir paskirties. Taip žymimi ir dar beveik 2 tūkst. populiarių maisto produktų.

„Tvarkai namuose puoselėti skirti valikliai patenka tarp 2000 perkamiausių prekių, kurių kainas mažiausiai du kartus per savaitę palyginame su kitų didžiųjų prekybos tinklų. Jei randame, kad kitur produktas kainuoja pigiau, jo kainą savo parduotuvėse iškart sumažiname”, – paaiškina Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė. Taip užtikrinama, kad klientai nepermokėtų už savo įsigyjamas prekes.

S. Nainė teigia, kad tam, jog tvarkymasis namuose taptų lengvesnis ir paprastesnis, į šį procesą tereikia pakeisti požiūrį.

„Aš į švarinimąsi namuose žvelgiu tarsi į terapiją. Tai lyg minčių perkėlimas kitur – nuo visų darbų ir projektų. Nors dėl dabartinės darbų gausos – įprasto darbo ir vykstančio šokio projekto – savo „terapijai“ negaliu skirti tiek laiko, kiek norėčiau. Įprastai namus kruopščiai tvarkau bent du kartus per savaitę. Taip pat kasdien skiriu šiek tiek laiko bent minimaliai sutvarkyti daiktus, kurie atsidūrė ne savo vietose“, – pasakoja S. Nainė.

Kitas S. Nainės patarimas – dalintis darbus. Gyvenant kartu su antrąja puse namų ruošos darbus atlikti lengviau – kas nepatinka vienam, kitas mielai gali atlikti tą darbą. „Su Jonu namuose esame pasidaliję namų ruošos užduotimis. Man nepatinka plauti indus – tiek indaplovėje, tiek kriauklėje. Užtat Jonas – atvirkščiai, plauti indus neprieštarauja, o grindų plovimas jam – tikra kančia, tad susimainome. Abipusis supratimas ir pareigų pasiskirstymas tikrai palengvina namų ruošą, tvarkymosi procesą“, – dalinasi S. Nainė.

Dar vienas pagalbininkas namuose – technologijos: indaplovė, robotas–siurblys ir kita buitinė technika. „Namuose turime tris augintinius. Nors jie beveik nesišeria, plaukų vis tiek atsiranda. Be to, šiuo metų laiku iš lauko su savimi jie parsineša įvairių šapelių ir lapelių, tad robotas-siurblys, kurį mielai vadiname „šeimininkute“, yra nepamainomas pagalbininkas. Savo atsargas telieka papildyti grindų plovikliu, kapsulėmis indaplovėmis ir namai, rodos, švarėja neįdedant pastangų“ – šypsosi S. Nainė.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)