Finansai

Siūloma leisti atidėti mokesčių už patentus ir prekių ženklus sumokėjimą

Seimas pradėjo svarstyti teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus pristatytus Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą, Dizaino, Patentų ir Prekių ženklų įstatymų pakeitimus (projektai Nr. XIIIP-4667, Nr. XIIIP-4668, Nr. XIIIP-4669, Nr. XIIIP-4670), kuriais siūloma esant ekstremalioms aplinkybėms (paskelbus nepaprastąją padėtį, valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, karantiną ir pan.) leisti sustabdyti terminus, per kuriuos reikia sumokėti mokesčius už patentų, prekių ženklų, dizaino registravimą.

Kaip teigia pasiūlymo iniciatoriai, tokiu būdu pramoninės nuosavybės objektų – už patentų, prekių ženklų, dizaino – pareiškėjai ir savininkai išvengtų finansinių nuostolių ar netgi teisių praradimo. Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, gali sutrikti įprasta veikla, pavyzdžiui, gali būti praleisti terminai patentų mokesčiams sumokėti.

Kaip praneša Teisingumo ministerija, už patento galiojimą reikia kasmet sumokėti mokestį, o jeigu nesumokama – baigiasi patento galiojimas. Prekės ženklas galioja 10 metų ir jo terminas pratęsiamas, sumokėjus prekės ženklo mokestį. Kitu atveju tą patį prekės ženklą gali užregistruoti kitas asmuo.

Pasibaigus ekstremaliai situacijai, įprastiniai mokesčių terminai būtų atnaujinti.

Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 122 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi ypatingos skubos tvarka. Pagrindiniu komitetu projektams svarstyti paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Galutinis balsavimas dėl šio klausimo numatomas šiandien Seimo vakariniame posėdyje.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)