Per pastaruosius metus ryškėja tendencija įprastus alkoholinius gėrimus keisti sveikesnėmis alternatyvomis be alkoholio. Šį pokytį atliepia ne tik tokių gėrimų asortimentas, bet ir auganti jų paklausa. Nealkoholiniai gėrimai tinka ir įvairiems kokteiliams, kurie gali būti ilgai atmintyje išliksiančiu Naujųjų metų šventinės nakties akcentu.
Prekybos tinklo „Maxima“ „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, kad nealkoholinio alaus, vyno ir sidro populiarumas susiję su visuomenės požiūrio kitimu, skiriant daugiau dėmesio sveikatai ir tinkamai mitybai.
„Pastebima, kad nealkoholinio alaus ir sidro daugiausia parduodama vasaros sezonu, o nealkoholinio vyno pardavimai labiausiai išauga gruodį, kam įtakos turi šventinis laikotarpis. Šį gruodį nealkoholinio vyno paklausa yra kone 40 proc. išaugusi lyginant su pernai. Prieš pat Naujuosius metus pirkėjų krepšeliuose atsiranda alkoholio savo sudėtyje neturintys putojantys vynai“, – sako E. Dapkienė.
Norintiems įvairovės, gėrimai be alkoholio puikiai tinka ir įvairiems kokteiliams maišyti. „Ir nors kokteilius dažniausiai siejame su paplūdimiais, kelionėmis arba barais, jie gali pagyvinti ir karantininių Naujųjų metų stalą namuose. Jei ieškote įdomių skonio ir kvapo derinių bei nevengiate eksperimentuoti, galite nustebinti ne tik save, bet ir artimiausius žmones“, – sako „Maximos“ Maisto gamybos departamento direktorė Brigita Baratinskaitė.
Kiekvieno žmogaus skonio receptoriai yra unikalūs, todėl nereikia bijoti koreguoti originalių kokteilių receptų. „Kokteilio saldumo ir rūgštumo pusiausvyrą galima suvaldyti derinant žaliųjų citrinų arba citrinų sulčių ir cukraus sirupo, kurį pasigaminsite karštame vandenyje santykiu 50:50 ištirpinę cukraus, proporcija“, – atskleidžia B. Baratinskaitė ir sako, kad kokteilių pagrindui nealkoholiniai sidras ar vynas gali tapti kokteilio kertine dalimi.
Be to, nebūtina visko pilti daug – ryškesnio skonio ar kvapo ingredientai, kaip kad imbierinis alus, gali būti panaudoti visiškai minimaliai, kad suteiktų subtilų akcentą. Tokiu akcentu gali būti ne tik gėrimai – kokteilį, greta įprastinių citrusų skiltelių, galite pagyvinti kvapių prieskonių lapeliais (mėtomis, rozmarinais, čiobreliais ir kt.), gvazdikėliais ar valgomosiomis gėlėmis, kurie gėrimui suteiks ne tik skonio ir kvapo, bet ir grožio.
Putojantis kokteilis vidurnakčio tostui
Reikės: 2 litrų atšaldyto imbierinio alaus skonio gaiviojo gėrimo, 170 ml baltųjų vynuogių sulčių, saujos šaldytų aviečių.
Imbierinį gėrimą bei baltųjų vynuogių sultis sumaišykite viename dideliame inde, į taures įberkite po keletą aviečių ir įpilkite putojančio kokteilio. Jeigu norisi gėrimo šaltesnio, įberkite keletą ledukų.
Neatrastiems skoniams – šeivamedžio natos
Reikės: 120 ml gazuoto gaiviojo gėrimo su šeivamedžiu arba šeivamedžio sulčių, pusės žaliosios citrinos, supjaustytos į keturias skilteles, 240 ml atšaldyto gazuoto vandens ar gazuotų mėgstamų vaisių sulčių.
„Jeigu naudosite šeivamedžio sultis ar sirupą, šis kokteilis primins gerą raudoną vyną su tamsių vaisių atspalviais, suteikdamas saldų, tačiau tuo pačiu ir įmantrų poskonį. Jeigu naudosite gazuotą gaivųjį gėrimą su šeivamedžiu, tai spalva nebus tokia išraiškinga, o kokteilio poskonis bus lengvesnis“, – pažymi B.Baratinskaitė, „Maximos“ maisto gamybos ekspertė.
Supilstykite šeivamedžio sultis ar gazuotą gėrimą su šeivamedžiu į 4 taures, į kiekvieną jų įspauskite po žaliosios citrinos skiltelę ir taurę užpildykite gazuotu vandeniu ar gazuotomis vaisių sultimis.
Gazuotas persikų kokteilis
Reikės: 4 didelių persikų, 4 šviežios mėtos lapelių, 2-4 valgomųjų šaukštų cukraus, 750 ml rožinio arba baltojo nealkoholinio vyno, 750 ml sauso rožinio arba baltojo nealkoholinio putojančio vyno.
Mėtas ir cukrų sutrinkite grūstuvėje, kol pajusite stiprų mėtų aromatą. Nulupkite ir plonai supjaustykite persikus, suberkite juos ir mėtų bei cukraus mišinį į ąsotį ar kitą didelį indą. Supilkite nealkoholinį vyną, išmaišykite, uždenkite ir laikykite šaldytuve kelias valandas ar per naktį. Prieš patiekiant atsargiai supilkite nealkoholinį putojantį vyną.
Obuolių punšas su klevų sirupu
Reikės: 950 ml nealkoholinio obuolių sidro, 330 ml imbierinio alaus skonio gėrimo, 1 apelsino, 2 „Golden“ arba „Granny smith“ rūšies obuolių, 1 valgomojo šaukšto klevų sirupo, rozmarino šakelių papuošimui.
Pirmiausia vaisius nuplaukite ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Į didelį ąsotį ar kitą indą supilkite nealkoholinį sidrą, klevų sirupą bei sudėkite obuolių ir apelsino riekeles. Uždenkite ir įdėkite į šaldytuvą 2 valandoms. Išėmus iš šaldytuvo supilkite imbierinio alaus skonio gėrimą, viską išmaišykite ir pilkite į taures, puoškite išpilstytą gėrimą rozmarino šakele.
Norintiems rūgštelės – rožinis greipfrutų skonis
Reikės: 60 ml greipfrutų sulčių, 15 ml atvėsintos vidutinio stiprumo kinrožių arbatos, 30 ml atvėsintos vidutinio stiprumo žolelių arbatos, 15 ml grenadinų skonio sirupo, 6 čiobrelio šakelių, 120 ml gazuoto sodos vandens, ledukų.
Visus ingredientus, išskyrus sodos vandenį, supilkite į kokteilių plaktuvą, suberkite ledukus ir kratykite apie 30-60 sekundžių. Nukoškite ir supilkite į taures, į kiekvieną jų supilkite po 60 ml sodos vandens, išmaišykite. Taures puoškite greipfruto skiltele ir čiobrelio šakele.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.
Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”