Medienos apsauga
Namai

Skirtingi mediniai paviršiai ir patarimai jų apsaugai

Neseniai persikėlėte į savo pirmąjį nuosavą namą, tačiau prieš jūsų akis nusimato labai daug įvairių darbų, kuriuos privalumu įgyvendinti? Norite tinkamai pasirūpinti savo lauko terasa, naujais sodo baldais ir kitais mediniais paviršiais, tokiu būdu suteikiant jiems didesnę apsaugą ir ilgaamžiškumą? Tokiu atveju jums vertėtų pasidomėti, kaip galėtumėte tinkamai apsaugoti skirtingus medinius paviršius, sau į pagalbą pasitelkiant tam skirtas kokybiškas priemones.

Norite apsaugoti savo medinę terasą?

Norėdami apsaugoti savo medinę terasą, kurioje planuojate praleisti nemažai laiko, pirmiausia turėtumėte paieškoti kokybiškų terasos medienai skirtų valiklių, kurių pagalba galėtumėte nuo medienos pašalinti įvairius gyvų organizmų pėdsakus. Žinoma, nuvalius terasą jūs turėsite luktelėti, kol mediena išdžius. Kai visa tai bus atlikta, jums reikės pasitelkti ir medinei terasai skirtą medienos alyvą.

Kaip apsaugoti dailylenčių medieną?

Medinėms dailylentėms taip pat reikia tinkamų apsaugos priemonių ir atitinkamos priežiūros, jei norima, kad jos tarnautų kaip įmanoma ilgiau ir ilgą laiką išliktų puikios būklės. Lygiai taip pat, kaip ir jau minėtos medinės terasos apsaugos atveju, reikėtų pasitelkti medienos valiklį, kuriuo nuvalytumėte paviršių. Tuo tarpu, jei medinių dailylenčių paviršius yra pakankamai prastos būklės, turėtumėte nepamiršti pasitelkti ir švitrinio popieriaus, kuriuo jį nušveistumėte, o tuomet papildomai panaudotumėte ir apsauginę medienos priemonę.

Medinės tvoros apsauga

Prieš pradedant įgyvendinti medinės tvoros apsaugojimo darbus, turėtumėte nuo jos pašalinti visus nešvarumus ir ją kokybiškai nuplauti. Kai medinė tvora bus išdžiūvusi, turėtumėte pasitelkti giliai įsigeriantį apsauginį medienos gruntą. Padengus gruntu reikia luktelėti, kol mediena išdžius ir imtis medienos dengimo pasirinkta apsaugos priemone arba dažais.

Medinių lauko baldų apsauga

Kaip ir jau minėtų kitų medinių paviršių atveju, taip ir bandant apsaugoti medinius lauko baldus jūs turėtumėte juos kruopščiai nuvalyti sau į pagalbą pasitelkiant atitinkamas medienos valymui skirtas priemones. Tai atlikus turėtumėte panaudoti ir medienai skirtą giliai įsigeriantį gruntą. Galiausiai turite medieną padengti alyva. Pastaroji baldus apsaugos nuo drėgmės ir kitų pašalinių aplinkos veiksnių.

Daugiau informacijos: Pinotex

(Perskaityta per mėnesį: 9, iš jų šiandien: 1.)