Finansai,  Paslaugos

Skolų pirkimas: kokia nauda?

Skolų pirkimas – šiomis dienomis vis labiau populiarėjantis procesas, kuris padeda įmonėms susitvarkyti su skolomis bei atsikratyti visų, su jomis susijusių rūpesčių. Kadangi skolų pirkimas ir pardavimas tampa vis dažnesne išeitimi didesniam žmonių ratui, svarbu žinoti daugiau detalių apie patį skolos pirkimo procesą ir jo niuansus. Papasakosime, kaip vyksta skolų pirkimas ir kuo skolos pardavimas yra naudingas.

Skolas parduoti gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Skolų išieškojimo įmonės, kurios nuperka skolą, tuo pačiu perima ir visas su tuo susijusias rizikas bei atsakomybes, todėl jums dėl nieko nebereikia sukti galvos. Nors iš pradžių, gali pasirodyti, kad skolų pirkimas ir pardavimas yra nelegalus – klystate. Tai legalus teisinis procesas, kurio metu kitam fiziniam ar juridiniam asmeniui yra perleidžiama teisė reikalauti sumokėti skolą. Nenuostabu, kadangi tai teisinis ir gana sudėtingas procesas, jis reikalauja nemažai ypatingų ir gerų teisinių žinių bei specialaus pasirengimo, kad visas procesas vyktų sklandžiai ir be rūpesčių. Be to, skolos pirkėjas tokio proceso metu privalo laikytis visų būtinų ir nustatytų teisinių procedūrų normų.

Jeigu susidūrėte su nemokiu klientu ar kitu asmeniu, kuris nesirengia jums grąžinti pinigų, turite žinoti, ko reikia norint parduoti skolą. Natūralu, kad patys svarbiausi dokumentai šiame procese yra skolą pagrindžiantys įvairūs dokumentai. Tai gali būti skolos rašteliai, teismo nutarimai, sąskaitos faktūros ar net ranka surašyti susitarimai. Tinka bet kokie dokumentai, įrodantys, kad skola tikrai priklauso jums ir turite teisę į pinigus, kurių nepavyksta atgauti.

Įdomus ir gana svarbus faktas tas, kad mūsų šalies įstatymai leidžia parduoti skolas apie tai neinformuojant paties skolininko ar net neturint jo sutikimo. Žinoma, gali būti sudaromos ir trišalės sutartys, tačiau tik tuo atveju, jeigu ir pats skolininkas su tuo sutinka. Vis dėlto, profesionalios skolų išieškojimo įmonės, į kurias ir rekomenduojame kreiptis, visada siekia, kad visos pusės būtų patenkintos galutiniu rezultatu ir, kad nei vienos pusės interesai nebūtų pamiršti ar nesvarbūs.

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)