Finansai

„SME Bank“ ir „INVEGA“ susitarė dėl 83 mln. Eur paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui

Skaitmeninis bankas verslui „SME Bank“ ir „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) susitarė dėl portfelinių garantijų verslui ‒ jos padės šalies įmonėms gauti finansavimą, garantuojant iki 80% paskolos. Susitarimas suteikia naujas galimybes pasiskolinti smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV), mat bankas tokių paskolų galės suteikti už 83 mln. Eur.

Lietuvos Banko duomenimis, net 50% SVV sektoriaus atstovų mano, jog jų prieiga prie kreditavimo yra apribota. Įprastai SVV susiduria su iššūkiais dėl to, kad neturi pakankamo užstato. „INVEGA“ garantija jiems palengvins galimybes pasiskolinti palankesnėmis sąlygomis.

Gerės sąlygos verslams

„Dažnai mažesni verslai negali gauti finansavimo dėl labai elementarios priežasties – jiems trūksta reikiamo dydžio užstato. Šioje situacijoje valstybė, kartu su „INVEGA“, yra pasirengusios ištiesti pagalbos ranką ir prisiimti dalį rizikos bei taip padėti gauti finansavimą palankesnėmis sąlygomis.

Mums svarbu, kad galime dalyvauti šiame procese, nes mūsų bankas kurtas visų pirma kaip mažesnių verslų partneris. Neabejojame, kad susitarimas su „INVEGA“ prisidės prie to, kad šalyje gerės sąlygos augti ir stabilizuotis SVV sektoriui“, ‒ sako „SME Bank“ administracijos vadovas Virginijus Doveika.

Jo teigimu, verslo finansavimo poreikis išlieka aukštas, bet dėl smarkiai brangstančių pinigų mažesnėms bendrovėms sunkiau gauti finansavimą. Valstybės teikiamos garantijos turėtų tapti didele paskata šalies verslui.

Didina galimybes skolintis

Pagal susitarimą su „INVEGA“, „SME Bank“ gali finansuoti 83 mln. Eur vertės paskolas ir lizingo sandorius. „INVEGA“ garantuoja 80% paskolos ilgalaikio turto pirkimui, investicijoms į technologijas ir apyvartinių lėšų didinimui ‒ visa tai SVV sektoriui turėtų suteikti daugiau laisvės ir lankstumo.

„Valstybės teikiamos garantijos leidžia daug lanksčiau vertinti klientų poreikius ir teikti finansines paslaugas, kurios gali būti esminės verslo augimui ir stabilumui“, ‒ priduria V. Doveika.

Neobankas „SME Bank“ veikia nuo 2021 m. ir glaudžiai bendradarbiauja su „INVEGA“ bei Europos Investicijų Fondu (EIF), užtikrindamas geresnį finansavimo prieinamumą SVV sektoriuje.

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“

„SME Bank“ ir „INVEGA“ susitarė dėl 83 mln. Eur paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)