Finansai

„Sotero LT“ apie Lietuvos banko skirtą baudą: sprendimas prisidės prie gerosios praktikos rinkoje formavimo

Lietuvos bankui paskelbus apie „Paskola23“ valdančiai „Sotero LT“ skirtą įspėjimą ir baudą dėl Vartojimo kredito įstatymo (VKĮ) reikalavimų pažeidimų, įmonė įžvelgia atlikto tyrimo naudą. Bendrovės įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Miroslav Kološevski teigia, jog gautos išvados padės toliau tobulinti bendrovės veiklos procesus.

„Siekiame bendradarbiauti su Lietuvos banku ir gerbiame jo specialistų nuomonę. Dar iki tyrimo išvadų pradėjome įgyvendinti svarbius bendrovės veiklos pokyčius, todėl gauti pastebėjimai juos tik dar labiau įtvirtins. Skirta bauda neturės įtakos bendrovės finansiniam stabilumui ar veiklos tęstinumui. Lietuvos banko atliktas išsamus tyrimas liudija bendrovės svarbą rinkoje, todėl jaučiame atsakomybę rimtai į jį atsižvelgti ir tokiu būdu prisidėti prie verslo gerosios praktikos formavimo,“ – komentuoja M. Kološevski.

Tai, kad įmonei svarbus tobulėjimas ir skaidrumas, pasak valdybos pirmininko, įrodo ir atlikti veiksmai. Bendrovė dar 2019 m. antroje pusėje pradėjo išsamų savo organizacinių, teisinių ir technologinių procesų vertinimą, po kurio atnaujintos kreditingumo vertinimo praktikos, lizingo veiklos sutartys. Taip pat bendrovės valdyba priėmė sprendimą (gavusi ir Priežiūros tarnybos pritarimą) pakeisti administracijos vadovą, o į „Sotero LT“ valdybą skirti profesionalų teisininką. Naujam valdybos nariui bus formuojama prioritetinė užduotis – užtikrinti sutarčių atitiktį VKĮ ir kitiems bendrovės veiklą reguliuojantiems teisės aktams.  

Be jau minėtų veiksmų, „Sotero LT“ laikinai stabdo nuomos sutarčių sudarymą iki kol bendrovė, atsižvelgdama į Lietuvos banko išvadas iš esmės peržiūrės sudaromų nuomos sutarčių sąlygas.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Remeikaitė, Visetas

(Perskaityta per mėnesį: 27, iš jų šiandien: 1.)