Paslaugos,  Transportas

Statybinių atliekų ir šiukšlių išvežimo kaina

Statybinių atliekų išvežimas Vilniuje yra aktualus pastaruoju metu, daugelis girdėjo, kad paskutiniais metai kainų šuolis kilo kartais, o ne procentais. Mūsų įmonė užsiima komunalinėmis paslaugomis, tad dažnai susiduriame su klientų nepasitenkinimu dėl šiuo metu rinkoje esamomis kainomis. Tad pamėginsime iš esmės apibendrinti fundamentalias priežastis kodėl pabrango šiukšlių išvežimas.
Šiukšlių išvežimas reikalingas ne tik daugiabučių namų gyventojams, tačiau ir namų šeimininkams. Individualių namų statybos metu susidaro nemažai statybinių atliekų, kurios privalo būti išvežamos į tam specialiai skirtą savartyną, atliekos negali būti deginamos, užkasamos, už šiuos pažeidimus yra baudžiamoji atsakomybė. Iki 2014 m. Vilniuje veikė liepkalnio statybinių atliekų savartynas, kuris priimdavo nerūšiuotas atliekas, tad jų gabenti nereikėjo tolį. O minėtuoju laiku buvo uždarytas vienintelis sostinės savartynas, tad iškilo didžiulė bėda – kur reikia gabenti atliekas ir šiukšles? Tiesa, šiukšlių išvežimas nebrango rūšiuojantiems atliekas. Tačiau visi puikiai suprantame, kad kartais tiesiog nėra techninių galimybių jų rūšiavimui kai atliekų yra daugybė. Komunalinės įmonės neturėdamos pasirinkimo atliekas veža į kitų miestų tam skirtus savartynus, tai – Utenos, Vievio ar Kauno. Tad dėl šių priežasčių kainos kilo ne procentas, o kartais, čia niekuo dėtas euro įvedimas. Iki tol vyravo vidutinės ~350 litų už statybinio konteinerio išvežimą, o šiuo metu yra 300 eurų ir daugiau. Su išlaidomis tenka taikstytis tiek statybininkams, tiek investicinio kapitalo įmonėms, tiek ir pirkėjams ant kurių ir krenta visa kaštų našta.


Ši nepriimtina situacija trunka jau daugiau kaip pusantrų metų, tikimės, kad ateityje bus priimtas sprendimas statyti naują savartyną, kuris ženkliai sumažins minėtas kainas. Sprendimą priiminėja Vilniaus savivaldybė, tiesa yra galimybė, kad bus kuriam laikui atidarytas senasis liepkalnio iki bus pasirūpinta naujojo veikimu.
Mūsų įmonės siekia klientams teikti paslaugas kuo mažesnėmis kainomis, kurios padėtų išvengti papildomų išlaidų. Šiukšlių išvežimas yra pagrindinis mūsų darbas, atliekas išvežame tiek mikroautobusais, tiek ir konteineriais. Priklausomai nuo esamos padėties statybines šiukšles krauname rankomis arba mechanizuotu būda, tam reikalingas bobcat krautuvas.

(Perskaityta per mėnesį: 105, iš jų šiandien: 1.)