Suzadetuviu ziedai
Mada

Sužadėtuvių žiedai – tikros ir amžinos meilės simboliai

Sužadėtuvių žiedų istorija iš tikrųjų yra ypatingai įdomi ir stulbinanti – tai, į ką šiandien mes žvelgiame kaip į tikros ir amžinos meilės simbolį, anuomet buvo moters priklausomybės vyrui ženklas. Skamba nelabai romantiškai, ar ne? Tačiau, laimei, laikai reikšmingai pasikeitė ir šiomis dienomis sužadėtuvių žiedai atspindi ir simbolizuoja būtent tai, kas yra tyriausia, gražiausia, nuoširdžiausia ir šilčiausia.

Todėl apie šiuos nuostabius didžiulę ir besąlygišką meilę išreiškiančius mažyčius spindinčius juvelyrinius dirbinius įdomu pateikti ir ne vieną faktą.

Anuomet – priklausomybės ženklas

Šiandien sužadėtuvių žiedai daugybei žmonių yra visiškai įprasta pasipiršimo dalis, tačiau nemaža dalis žmonių nė nežino, kad sužadėtuvių žiedai nėra nauja tradicija. Sužadėtuvių žiedų istorija yra labai sena ir mena netgi senovės Romos laikus. Remiantis istoriniais šaltiniais, senovės Romoje moterys mūvėjo sužadėtuvių žiedus, kurie buvo pagaminti iš dramblio kaulo, titnago, kaulo, vario ir geležies, tačiau tuo metu sužadėtuvių žiedai labiau atspindėjo „priklausomybę“ ir „sandorį“. Žinoma, tai turėjo ir romantiškos simbolikos, susijusios su meile vienas kitam. Tačiau paprastai tai buvo vertinama kaip „sandorį“ patvirtinančiu elementu. Taip pat archeologinių tyrinėjimų metu kiek vėliau Pompėjos griuvėsiuose buvo rasti ir auksiniai žiedai, o tai reiškia, kad galiausiai ir romiečiai ėmė naudoti auksą gamindami sužadėtuvių ir vestuvinius žiedus.

Daugiau oficialumo

Ar žinojote, kad tik nuo 850 m. sužadėtuvių žiedai įgijo „oficialią“ paskirtį? Popiežius Nikolas I paskelbė, kad sužadėtuvių žiedai, kurie buvo pagaminti iš aukso, geriausiai išreiškė vyro ketinimus vesti mylimą moterį. Trumpiau tariant, tuo laikotarpiu pradėta pripažinti tik auksinius sužadėtuvių žiedus, todėl nenuostabu, kad auksas greitai tapo populiariausiu tauriuoju metu, naudojamu žiedų gamyboje. Tuo tarpu pirmasis kartas, kai sužadėtuvių žiede buvo inkrustuoti deimantai, buvo užfiksuotas 1477 m. Tuo metu Maksimilijonas I pasipiršo Burgundijos kunigaikštytei Marijai. Remiantis istoriniais šaltiniais, šiame Marijai įteiktame sužadėtuvių žiede deimantai buvo inkrustuoti atitinkama forma tam, kad suformuotų raidę „M“.

Deimantų išpopuliarėjimas

Ir nors Maksimilijonas I buvo pirmasis, kuris savo mylimajai įteikė sužadėtuvių žiedą su deimantu, tokiu būdu nustatant tam tikrą mados tendenciją, vis dėlto sužadėtuvių žiedai su deimantais netapo populiariais iki pat 1947 m. Tuo metu britų kompanija „De Beers“ kasė deimantus Pietų Afrikoje ir sugalvojo reklaminę kampaniją, kuri yra puikiai žinoma iki šių dienų – ką jau kalbėti apie tai, kad ji iki šiol yra vadinama viena iš pačių geriausių reklaminių kampanijų visoje istorijoje. Taigi, su Holivudo žvaigždžių pagalba ir reklaminiu šūkiu „Deimantas yra amžinas“ sužadėtuvių žiedų su deimantais populiarumas akimirksniu šovė į aukštumas.

Naujausios sužadėtuvių žiedų tendencijos

Per pastaruosius metus mes galėjome matyti pakankamai didelius pokyčius sužadėtuvių žiedų rinkoje. Dabar juvelyrinių dirbinių rinka kiekvienam vartotojui gali pasiūlyti labai didelį skirtingų sužadėtuvių žiedų asortimentą, atveriant daugiau galimybių ir suteikiant didesnę pasirinkimo laisvę. Todėl nenuostabu, kad vartotojai ėmė dažniau rinktis ir sužadėtuvių žiedus, pagamintus iš retesnių tauriųjų metalų ir naudojant įvairius spalvotus brangakmenius. Pavyzdžiui, kai princas Viljamas pasipiršo Keitei Middleton, jis jai įteikė įspūdingo grožio sužadėtuvių žiedą su mėlynuoju safyru. Tuo tarpu aktorė Blake Lively iš Ryan Reynolds gavo rožinio aukso sužadėtuvių žiedą su švelniai rožiniu ovalo formos deimantu. Taigi, tendencijos keičiasi ir žmonės ima rinktis išskirtinių modelių ir ypatingo originalumo sužadėtuvių žiedus.

Plačiau apie sužadėtuvių žiedus galima skaityti: https://dote.lt/suzadetuviu-ziedai/

(Perskaityta per mėnesį: 12, iš jų šiandien: 1.)