Finansai

„Swedbank“ kartu su „OP Bank“ refinansavo ankstesnę Vilniaus „Akropolį“ valdančios įmonės „Ozo turtas“ paskolą

Vienas šalies bankininkystės lyderių bankas „Swedbank“ kartu su Suomijos kapitalo „OP Corporate Bank“ prekybos centrą „Akropolis“ Vilniuje valdančiai įmonei „Ozo turtas“ suteikė 159,5 mln. eurų sindikuotą paskolą.

„Antrąjį šių metų pusmetį verslas susiduria su dar daugiau iššūkių nei metų pradžioje – prie karo Ukrainoje lemto neapibrėžtumo ir aukštos infliacijos prisidėjo kelis kartus išaugę  energetikos kaštai, taip pat ženklus palūkanų normų kilimas. Vertiname „Swedbank“ ir „OP Bank“ pasitikėjimą mūsų verslu. Efektyvus finansų valdymas ir planavimas yra itin svarbus  sėkmingam verslui ir jo stabilumui. Didžiąją dalį naujos paskolos panaudosime ankstesnės paskolos refinansavimui, grupės likvidumui sustiprinti ir tolimesnei grupės plėtrai“, – sako Manfredas Dargužis, „Akropolis Group“ direktorius ir valdybos pirmininkas.

„Akropolis“ yra vienas geriausiai žinomų vardų mažmeninės prekybos srityje Lietuvoje. Pratęsdami sėkmingą ligšiolinį bendradarbiavimą ir užtikrindami papildomą finansavimą „Akropolis Group“ tikimės prisidėti prie tolesnės šios grupės prekybos ir verslo centrų plėtros, kas suteiktų teigiamą impulsą visam mažmeninės prekybos sektoriui šalyje. Taip pat vertiname „Akropolis Group“ žingsnius tvarumo srityje siekiant kurti dar labiau patrauklią aplinką lankytojams ir darbuotojams, efektyvinti ir mažinti resursų naudojimą“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

„Swedbank“ yra šios sindikuotos paskolos organizatorius ir agentas. „Swedbank“ suteikta dalis naujoje sindikuotoje paskoloje sudaro 119,3 mln. eurų.

Sklandus „Akropolis Group“ bendradarbiavimas su „Swedbank“ tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį. Ankstesnę sindikuotą paskolą, kurios likutis bus refinansuotas panaudojant naujos paskolos lėšas, 2019 metų balandį taip pat buvo suteikęs „Swedbank“ ir „OP Corporate Bank“.

Pasak M. Dargužio, sudėtingą COVID-19 pandemijos laikotarpį „Akropolis Group“ ir jos įmonės užbaigė suvaldžiusios kilusias rizikas bei iššūkius. Tai patvirtina ir besitęsiantis sėkmingas bendradarbiavimas su finansų sektoriaus atstovais, ir tarptautinių kredito reitingų agentūrų „S&P Global Ratings” ir „Fitch Ratings“ atitinkamai birželį ir rugpjūtį patvirtinti „Akropolis Group“ ilgalaikio skolinimosi reitingai BB+ su stabilia perspektyva.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima”
„Swedbank“ kartu su „OP Bank“ refinansavo ankstesnę Vilniaus „Akropolį“ valdančios įmonės „Ozo turtas“ paskolą

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)