Finansai

Tikslingos investicijos padeda ne tik augti, bet ir tausoti gamtą

Alytuje įsikūręs didžiausias ir moderniausias stiklo paketų gamintojas Baltijos šalyse „Glass LT“ atviras – bendradarbiavimas su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) davė postūmį ne tik įmonės augimui, bet ir milžinišką poveikį aplinkai.

Spartus augimas

23 metus veikianti lietuviško kapitalo įmonė džiaugiasi pastarųjų metų rezultatais – sparčiai auga produkcijos paklausa, didėja partnerių užsienio šalyse skaičius, o didinant darbuotojų skaičių atsiranda tikslas išvengti jų pervargimo.

Prieš trejus metus kartu su LVPA „Glass LT“ įgyvendino projektą „Stiklo paketų gamybos proceso pakeitimas, įdiegiant naują modernią technologinę liniją“, kuriam pagal „Regio Invest LT+“ priemonę buvo skirtas per 2 mln eurų finansavimas.
Iki tol vienos kameros stiklo paketus gaminusi įmonė tenkindama rinkos paklausą didinti produktų energetinį efektyvumą nusprendė pradėti ruošti dviejų kamerų stiklų paketus. Tam reikėjo ne tik modernesnės ir greitesnės įrangos, bet ir pačio gamybos proceso pakeitimo, į kurį ir investavo gautą paramą.

„Įgyvendintas projektas davė postūmį ne tik mūsų įmonės augimui, bet ir milžinišką poveikį mūsų klientams bei aplinkai – naudodami energetiškai efektyvesnius stiklo paketus kasmet vidutiniškai taupė apie 200 tūkst. MWh energijos per metus ir į aplinką išleido beveik 700 tūkst tonų mažiau anglies dioksido, jei skaičiuotume 2018-2021 metais pagamintų stiklo paketų efektyvumą“, – teigia „Glass LT“ vadovas Giedrius Jackūnas.

Sparčiai augo pagaminamos produkcijos kiekis – jei 2018 metais alytiškiai apdirbo 1,3 mln kv.m. stiklo, tai per šiuos metus šis skaičius išaugo iki 1,65 mln. kv.m. Sparčiai didėjo ir pajamų skaičius – nuo 15,4 mln eurų 2018-tais iki planuojamų 23 mln eurų 2021-ais. Darbo našumas padidėjo daugiau kaip 40 proc.

Du trečdalius produkcijos įmonė eksportuoja tiesiogiai arba tiekdami medžiagas langų ir durų gamintojams Lietuvoje, kurie vėliau pagamintus produktus parduoda užsienio šalyse.

„Žalia“ įmonė

Praėjusių metų pabaigoje „Glass LT“ pabaigė įgyvendinti energetinio efektyvumo projektą, kurio metu gamybinės paskirties pastatuose įrengė 500 kW saulės elektrines, kurioms, pagal LVPA priemonę „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“, gavo beveik 300 tūkst. eurų finansavimą.

Per nepilnus 2021 metus (iki lapkričio 10 d.) – įmonės 500 kW saulės elektrinė pagamino 504 MWh el. energijos. Tai yra 36 proc. visos įmonėje suvartojamos elektros energijos, o visą trūkstamą el. energiją nuo 2021 m. vasario mėnesio „Glass LT“ perka tik pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių, todėl šiuo metu šiame versle naudojama 100 proc. žalioji elektros energija.

„Visada rėmėmis tvarios veiklos filosofija – minimalus poveikis aplinkai, pagarbūs santykiai su darbuotojais ir aplinkine bendruomene, skaidri ir sąžininga veikla“, – džiaugiasi G.Jackūnas.

„Glass LT“ ketina pradėti šildymui naudoti šilumos siurblius naudojančius žalią energiją, dėl ko ženkliai sumažintų dujų vartojimą. Gamyboje jau valomas ir keletą kartų naudojamas vanduo, rūšiuojamos atliekos, kad jų kuo daugiau pateiktų antriniam perdirbimui.

„Tačiau didžiausius iššūkius patiriame mažinant mūsų transporto taršą, nes dar nėra tinkamų alternatyvų. Bet šiai taršai ir poveikiui aplinkai kompensuoti ruošiamės imtis miškų atsodinimo projekto“, – atvirauja generalinis direktorius.

Rūpinasi darbuotojais

„Viena iš LVPA vertybių yra projektuose siekti tvaraus rezultato. Tai stengiamės daryti patys, to siekti skatiname ir partnerius. „Glass LT“ patirtis galėtų būti pavyzdžiu kitiems“, – pabrėžė LVPA vadovas Aurimas Želvys.

Bendradarbiavimu džiaugiasi ir „Glass LT“ vadovas: „Labiausiai norėtų pasidžiaugti, kad LVPA dirba puikūs specialistai, kurie visada buvo pasiruošę konsultuoti ir padėti įgyvendinant papildomus reikalavimus susijusius su dotacijos gavimu.“

Šiais ir artimiausiasi metais įmonė investuoja į gamybos linijų atnaujinimą.

„Bet didžiausias pokytis nusimato darbo organizavime. Didiname darbuotojų skaičių įvesdami naujas pamainas ir trumpindami darbo laiką, siekdami išvengti darbuotojų pervargimo. Linijos tampa vis greitesnės ir tikslesnės, daugėja paketų su 3, o ne 2 stiklais, o tai reikalauja iš žmonių daugiau dėmesio, koncentracijos ir greičio“, – atviras G.Jackūnas.

Pranešimą paskelbė: Goda Leonavičienė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)