Finansai

„Ignitis inovacijų fondo“ turto vertė šiemet išaugo beveik 19 mln. eurų

  • „Ignitis inovacijų fondas“ iki šiol į startuolius investavo 8,4 mln. eurų.
  • Šiuo metu viso fondo grynosios turto vertės prieaugis siekia 19 mln. eurų – daugiau nei dvigubai viršija investicijų sumą.
  • Tikimasi, kad subalansuotame investicijų portfelyje atsiras ir vienaragių.

„Contrarian Ventures“ valdomas „Ignitis inovacijų fondas“, iki šiol investavęs apie 8,4 mln. eurų, jau pasiekė 18,9 mln. eurų grynosios turto vertės prieaugį. Tikimasi, kad suformuotame stipriame portfelyje tarp startuolių gali atsirasti ir daugiau nei vienas vienaragis.

„Ignitis inovacijų fondas“ šiemet ir toliau aktyviai prisidėjo prie ilgalaikę vertę kuriančių naujosios energetikos startuolių auginimo. Stiprindami ir skatindami inovacijų ekosistemos augimą 2021 m. į 8 startuolius Lietuvoje, Izraelyje, Švedijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje fondas jau nukreipė 10 investicijų, kurių bendra vertė siekia 3,8 mln. eurų. Dar vienas fondo portfelyje buvęs startuolis „LastMile“  šių metų liepą buvo sėkmingai parduotas sustiprėjus jo padėčiai rinkoje.

„Ignitis inovacijų fondas“ ne tik suteikia mums prieigą prie karščiausių inovacijų startuolių ekosistemos naujienų visame pasaulyje bei suteikia žinių apie naujausias energetikos technologijas, bet ir augina investicijų vertę. Suformuotas stiprus investicijų portfelis, kuriame potencialiai gali atsirasti ne vienas vienaragis – tą rodo ir portfelio vertės prieaugis, daugiau kaip du kartus viršijantis dabartines investicijas“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.

„Šiais metais  jau investavome į aštuonias skirtingas įmones, savo sprendimais prisidedančias prie energetikos transformacijos ir spartesnės sektoriaus dekarbonizacijos. Džiaugiamės ir papildoma 750 tūkst. eurų dydžio investicija į  programinę įrangą saulės elektrinėms kuriantį lietuvišką startuolį „PVcase“. Iš viso į minėtą startuolį nuo 2018 m. jau esame nukreipę 1,25 mln. eurų. Įmonė sparčiai auga ir tikisi per kelerius metus pasiekti vienaragio statusą bei sukurti per 100 naujų darbo vietų Lietuvoje“, – teigia Rokas Pečiulaitis, „Contrarian Ventures“ partneris.

„Contrarian Ventures“ valdomas „Ignitis inovacijų fondas“ šįmet taip pat papildomai investavo į elektrinių dviračių platformą Zoomo“ (anksčiau žinomą kaip „Bolt Bikes“). Šis startuolis 2021 m. rudenį  pritraukė 60 mln. JAV dolerių investicijų, kurios bus skirtos stiprinti „Zoomo“ siekį didinti elektrinių dviračių prieinamumą didžiuosiuose Europos bei Šiaurės Amerikos miestuose. Nuo 2019 metų fondas į startuolį yra alokavęs daugiau kaip 1 mln. eurų.

Anot R.Pečiulaičio, iš ankstesnių fondo investicijų derėtų išskirti programinės įrangos sprendimus energetikos sektoriui kuriantį Švedijos startuolį „Eliq“. Fondas iš viso į „Eliq“ investavo apie 500 tūkst. eurų, o šių metų pradžioje bendrovė paskelbė Vilniuje atversiantį produktų kūrimo biurą.

2017 m. įkurtas „Ignitis inovacijų fondas“, valdomas „Contrarian Ventures“ jau yra investavęs apie 8,4 mln. eurų  į 18 įmonių aštuoniose pasaulio šalyse. Pastarosios kuria naujas technologijas energetikoje ir elektrifikuotame mobilume, kurios galėtų būti taikomos „Ignitis grupės“ veikloje.  Į šiuos startuolius fondas investicijas nukreipė kartu su 75 ko-investiciniais partneriais, tarp kurių yra tokios garsios tarptautines korporacijos kaip automobilių gamintoja „Hyundai“, energetikos milžinė „Shell“ ir Bilo Gateso  įkurtas Breakthrough Energy Ventures fondas.

Pranešimą paskelbė: Artūras Ketlerius, Ignitis grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)