Finansai

TIPS finansuojamo saulės parko energija – saulės modulių gamybai

TIPS pasirašė saulės parko vystymo paskolos sutartį su UAB „SoliTek development“. Vystytojas paskolos lėšomis finansuos atsinaujinančios energijos projektą Ignalinos raj. savivaldybėje. Saulės parkas aprūpins elektros energija ne tik gaminančius vartotojus visoje Lietuvoje, bet ir „SoliTek“ saulės modulių gamyklą Vilniuje.

Projektas finansuojamas Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su „Europos energijos efektyvumo fondu“ (EEEF) įkurtos investicijų platformos „Tvariųjų išteklių plėtros skatinimas“ (TIPS) lėšomis. Saulės parko vystymui suteikta 6,6 mln. Eur paskola.

„Šis projektas ypatingas tuo, kad didžioji dalis saulės parko pagaminamos elektros energijos bus skirta saulės modulių gamyklos energijos poreikiams patenkinti. Vienas iš TIPS finansavimo prioritetų yra energinio efektyvumo priemonių diegimas gamybos įmonėse“ – teigia VIPA Klientų aptarnavimo departamento vadovė Asta Gladkauskienė.

Vystomas 6,68 MW saulės parkas per metus pagamins 9 GWh elektros energijos ir padės sumažinti CO2 emisiją 641 tūkst. tonų per metus. Naujoje elektrinėje bus naudojami ir „SoliTek“ Lietuvoje pagaminti dvipusės generacijos saulės moduliai.

Pasak „SoliTek development“ vadovo Manto Rimkaus, jų grupės vystomi saulės parkai yra vieni pažangiausių ir efektyviausių saulės parkų Lietuvoje. Lietuvoje pagaminti ekologiški saulės moduliai ir saulės sekimo sistema leidžia užtikrinti didesnį tvarios elektros gamybos kiekį, o pati generacija yra 40 proc. didesnė nei tradiciniuose nutolusiuose saulės parkuose.

Įmonė naudoja 100% atsinaujinančią energiją

1,68 MW vystomos saulės elektrinės galios jau rezervuota privatiems nutolusiems vartotojams per UAB „Solarbank“ platformą.  Likę 5 MW elektrinės galios bus išnuomoti įmonei „SoliTek“, kuri taip pat taps nutolusiu gaminančiu vartotoju.

„Valdome visą saulės jėgainės įrengimo procesą – nuo saulės elementų tyrimų ir technologijų vystymo, saulės baterijų gamybos iki saulės jėgainių projektavimo ir įrengimo. O kad pasiektume aukščiausius kokybės rezultatus, bendradarbiaujame su didžiausiais Europos saulės technologijų tyrimų centrais”, – apie įmonės veiklą pasakoja SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.

Naujojo parko gaminama elektros energija bus naudojama Vilniuje, Visoriuose veikiančiame „SoliTek“ gamybos centre, kur kuriami ir gaminami skirtingo energetinio efektyvumo bei technologinių tipų saulės moduliai. Įmonė jau dabar naudoja 100% atsinaujinančią energiją, kuri yra geoterminės ir saulės energijos šaltinių derinys.

TIPS finansavimas atveria galimybes įmonėms didinti energinį efektyvumą

Primename, kad į TIPS platformos finansavimą, siekiantį 25 mln. eurų, gali pretenduoti viešojo ir privataus sektoriaus įmonės, ketinančios įgyvendinti projektus energijos vartojimo efektyvumo bei atsinaujinančios energijos srityse. Finansavimas skiriamas sprendimams, kurie didina energinį efektyvumą ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtrai. Paprastai finansuojama iki 80 proc. projekto investicijų vertės iki 10 metų laikotarpiui, o paskolos gavėjo indėlis turėtų būti ne mažiau kaip 20 proc.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Voroncova, Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) / Public Investment Development Agency
TIPS finansuojamo saulės parko energija – saulės modulių gamybai

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)