Finansai

„Verslo angelų fondų valdymui“ vadovaus Daiva Rakauskaitė

Daiva Rakauskaitė tapo „Verslo angelų fondo valdymas“ įmonės vadove ir kartu su kitais Verslo angelų fondo II valdymo partneriais perima fondo valdymo akcijas iš Arvydo Strumskio, kuris pasitraukia iš aktyvios Verslo angelų fondų valdymo veiklos, bet konsultuos fondų valdomas įmones bei dalyvaus investicinių komitetų darbe. Su portfelio bendrovėmis ir toliau aktyviai dirba bei pridėtinę vertę kuria viena labiausiai patyrusių rizikos kapitalo fondų valdymo komandų, kurios nariais yra Jacek Blonski, Nerijus Baliūnas, Sabina Sinicienė, Algimantas Variakojis bei patarėjai vadybos ir informacinių technologijų profesionalai.

“Mūsų fondų išskirtinumas – patyrusi, įsitraukusi, profesionali komanda, kuri aktyviai dalyvauja portfelio įmonių veikloje ir padeda joms auginti pardavimus užsienio rinkose. Šiais metais toliau ieškome patrauklių startuolių, pasiekusių ankstyvąją augimo stadiją, kuriems galėtume padėti sparčiai plėsti savo veiklą. O sekančiais metais planuojame įkurti naują fondą, tad dairysimės investicijų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – vidurio ir rytų Europoje, – sako „Verslo angelų fondo valdymas“ vadovė Daiva Rakauskaitė. – Komandos vardu dėkojame Arvydui už jo indėlį į mūsų bendrai valdomų fondų veiklą, į verslo angelų bendruomenės sukūrimą ir plėtojimą. Jo įsitraukimas dirbant su startuoliais yra išskirtinis ir, esu tikra, kad sugeneruotos naujos idėjos atneš ilgalaikių teigiamų rezultatų verslų savininkams“.

Iki šiol Verslo angelų fondas II kartu su privačiais investuotojais yra investavęs virš 14 mln. EUR į 18 įmonių. 2022 m. fondo portfelio įmonės pasiekė 4,4 mln. Eur EBIDTA ir 35 mln. Eur pardavimus – beveik tris kartus daugiau nei 2021 m. Fondo valdomose įmonėse 2022 m. pabaigoje dirbo 244 darbuotojai. Pernai metų antroje pusėje fondas taip pat įgyvendino ir vieną išėjimo projektą – pardavė savo valdomą UAB „Optonas“ akcijų dalį.

Verslo angelų fondas I ir Verslo angelų fondas II kartu su privačiais investuotojais iš viso yra investavę 35 mln. Eur į 47 įmones Lietuvoje. Verslo angelų fondo investicija į vieną įmonę siekia iki 600 000 Eur, kartu su fondu tiek pat investuoja ir privatūs investuotojai.

Pranešimą paskelbė: Daiva Rakauskaitė, UAB Verslo angelų fondo valdymas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)