Finansai

Tvarią gamybą skatins naujos finansavimo galimybės atsinaujinantiems energijos ištekliams ir pramonės dekarbonizacijai

Inovacijų agentūros renginyje pristatytos finansavimo priemonės, kurios padės įmonėms pereiti prie tvaresnės gamybos bei taupyti energiją. Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Inovacijų agentūra ir Aplinkos projektų valdymų agentūra kviečia įmones ir toliau konsultuotis dėl naujų finansavimo priemonių investicijoms į atsinaujinančių energijos išteklių bei švaresnės gamybos, energijos vartojimo efektyvumo technologijų diegimo projektus. Jie bus įgyvendinami pasitelkiant Europos Sąjungos Modernizavimo fondo lėšas.

Rudenį startuosiantis naujas finansavimo kvietimas pramonės dekarbonizacijos srityje turėtų tapti itin veiksminga paramos schema, neutralumo klimatui siekiančioms bei į švarią gamybą besiorientuojančioms įmonėms. Renginyje, apie šį, bei papildomą finansavimo kvietimą atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo srityje, aktualiausia informacija dalinosi Inovacijų agentūros, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovai.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovas Karolis Ruzgys, pristatęs finansavimo priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas pramonės įmonėse, dalyvaujančiose ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje“, sakė, jog tai  neabejotinai atves prie reikšmingų pokyčių: „Planuojamų investicijų pagalba, vienos iš daugiausiai energijos suvartojančių Lietuvos pramonės įmonių galės įsirengti saulės ir vėjo elektrines, švaresnės gamybos ir energijos vartojimo efektyvumą didinančias technologijas, mažins taršą ir leis sutaupyti lėšų. Neabejojame, kad toks bendradarbiavimas leis ne tik įmonėms, bet ir visai Lietuvai greičiau pereiti prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos.“

Naujos finansavimo priemonės jau susilaukė didelio dėmesio – jomis aktyviai domėjosi pramonės įmonės, dalyvaujančios ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje, bei tos, kurioms tvarumo klausimai buvo aktualūs jau kurį laiką. Renginyje susirinkę įmonių atstovai dalinosi gerąja praktika apie buvusius kvietimus ir investicines schemas.

Aplinkos projektų valdymo agentūros atstovas Rimvydas Šinkūnas sakė, kad atsinaujinančių energijos išteklių tema šių dienų kontekste itin aktuali, todėl tikimasi pareiškėjų aktyvumo. Tačiau atkreipė dėmesį, kad pretenduojant į finansavimą, labai svarbu tinkamai užpildyti dokumentus: „Pateiktos paraiškos dažniausiai atmetamos, kai pareiškėjai nėra nurodyti prie tinkamų pareiškėjų finansavimo sąlygų aprašuose, o finansinės korekcijos dažniausiai taikomos, kai netinkamai atliekami pirkimai arba nukrypstama nuo paraiškoje nusimatytų rodiklių pasiekimo.“

Rengiamas ES Modernizavimo fondo „Pramonės dekarbonizacijos“ priemones pristačiusi
Inovacijų agentūros GreenTech Hub vadovė Teresė Škutaitė ragino  įmones aktyviai įsitraukti į tokių priemonių formavimą ir kurti pokytį kartu: Net 42 mln. Eur ES Modernizavimo fondo lėšų bus skiriama dekarbonizacijos sprendimams pramonės įmonėse. Kvietimu siekiama, kad diegiamos technologijos prisidėtų prie energijos vartojimo efektyvumo didinimo ir neigiamo ūkinės veiklos mažinimo. Ši paramos schema formuojama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kartu su Inovacijų agentūros ekspertų pagalba, todėl kviečiame verslą ir toliau išlikti aktyviais ir teikti siūlymus priemonės formavimui.“

Kviečiame įmones ir jų atstovus, kuriuos domina atsinaujinančių energijos išteklių bei dekarbonizacijos klausimai, kreiptis į Inovacijų agentūros GreenTech Hub komandą:

Justina Anglickytė

El. p. j.anglickyte@inovacijuagentura.lt,

Mob.+37061809348

Visą informaciją apie Inovacijų agentūros administruojamas finansavimo priemones rasite čia: https://inovacijuagentura.lt/finansavimo-kvietimai?lang=lt

Pranešimą paskelbė: Giedrė Buivydaitė, Inovacijų agentūra, Všį

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)