Finansai

Tyrimas: 8 iš 10 Lietuvos gyventojų siuntas pageidauja atsiimti paštomatuose

Vis augant e. komercijai, galimybę įsigytą prekę gauti ne į namus, o į kitas siuntų pristatymo vietas, renkasi net 84 proc. Lietuvos gyventojų, rodo tarptautinis „DPD“ „E. barometro“ tyrimas. Pirkėjai itin vertina galimybę lanksčiai rinktis pristatymo vietą. „DPD Lietuva“ pardavimų ir marketingo vadovo Baltijos šalims G. Bilevičiaus teigimu, dėl šios priežasties vis labiau plečiamas įmonės paštomatų tinklas. 

Siekiant patenkinti visų vartotojų poreikius, „Geopost“ grupei priklausanti siuntų pristatymo įmonė „DPD“ visoje Europoje siūlo tiek pristatymą į namus, tiek už jų ribų – paštomatus, atsiėmimą partnerių lokacijose (angl. parcel shop), t.y. įvairiose parduotuvėse, parduotuvėlėse, knygynuose ir, netgi, degalinėse.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad 8 iš 10 Lietuvos gyventojų mieliau siuntas atsiima ne namuose, o jiems patogiose vietose. Mūsų veikla – orientuota į klientą, todėl matant šią tendenciją suteikiame plačias galimybes pasirinkti jiems tinkamiausią atsiėmimo vietą“, – sako „DPD Lietuva“ pardavimų ir marketingo vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Atsižvelgia į vartotojų poreikius

Remiantis tyrimo duomenimis, populiariausia siuntų atsiėmimo vieta – paštomatai. Juos renkasi net 82 proc. Lietuvos gyventojų. Tuo metu Europoje šį variantą renkasi vos 22 proc. žmonių.

Vien šiemet „DPD“ į plėtrą Lietuvoje investuos 2 mln. eurų ir iki metų pabaigos įrengs 75 naujus paštomatus įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

„Visoje Europoje „DPD Pick-Up“ vardu vadinamą tinklą, kuriame galima tiek atsiimti, tiek išsiųsti siuntas, DPD plečia remdamasis naudotojų poreikiais bei įmonės turimomis rinkos žiniomis – šiuo metu Europoje turime virš 110 tūkst. paštomatų bei siuntų atsiėmimo vietų. Tai leidžia organizacijai visoje Europoje sudaryti patogiausias siuntų siuntimo ir atsiėmimo sąlygas – nesvarbu, ar tai būtų paštomatas, partnerių lokacijos, perdavimas kaimynui ar net pristatymas į darbą“, – sako G. Bilevičius.

Klientai vertina tvarumą

Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad daugiau nei pusei Lietuvos gyventojų svarbu, kad jų siunta būtų pristatyta tvaresniu būdu – elektromobiliais, paliekama paštomatuose ar kitose siuntų pristatymo vietose už namų ribų.

„Visos įmonių grupės mastu esame užsibrėžę trumpąjį ir ilgąjį emisijų mažinimo tikslus. Iki 2030 m. CO2 emisijas sumažinti 43 proc., o iki 2040-ųjų – pasiekti nulinę CO2 emisiją. Siekiant prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo mažiname transporto oro taršą ir keičiame siuntas išvežiojančias transporto priemones į mažiau taršias alternatyvas“, – pasakoja „DPD Lietuva“ tvarumo vadovas M. Ąžuolas.

Pasak jo, jau nuo 2021 m. „DPD Lietuva“ siuntos pristatomos elektromobiliais, o šiais metais įmonės autoparkas pasipildė dar 12 elektra varomų automobilių. Jau nuo šio mėnesio įmonės elektromobiliai rieda ne tik sostinės, bet ir kitų didžiųjų Lietuvos miestų – Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio gatvėmis.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB „coagency”

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)