Finansai

UAB „Enerstena“ inicijuoja restruktūrizacijos procedūrą ir planuoja kreditorių susirinkimą

Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.

Įmonė yra parengusi restruktūrizavimo planą, o gegužės 7 d. bus šaukiamas UAB „Enerstena“ kreditorių susirinkimas, kuriame bus balsuojama dėl pritarimo šiam planui ir administratoriaus patvirtinimo.

„Dėl užsitęsusios pandeminės situacijos tapo itin sunku planuoti finansinius srautus: sutrikusi gamybos grandinė, stabdomi projektai ir nesėkmingi konkursai užsienyje bei esamų projektų atidėjimai nulėmė, kad patyrėme papildomą likvidumo poreikį, todėl valdyba priėmė sprendimą perorganizuoti įmonės verslo procesus ir inicijuoti restruktūrizacijos procedūrą“, – sprendimo priežastis komentavo UAB „Enerstena“ direktorius ir pagrindinis akcininkas Virginijus Ramanauskas.

Pasak įmonės vadovo, įmonės prioritetu išliks darbuotojai, jų motyvacija ir kvalifikacijos kėlimas. Taip pat suplanuotas aiškus ilgalaikis atsikaitymo su tiekėjais grafikas, sustiprinta įmonės valdyba, parengta ilgojo laikotarpio įmonės veikos strategija ir detalus ketverių metų veiklos planas.

„Matome, kad mūsų produkto rinka auga, o Europos Sąjunga kelia vis aukštesnius reikalavimus CO2 mažinimui, turime unikalią gamybos technologiją ir galime pasiūlyti tikrai vienetinius sprendimus. Jau šiandien planuojame, kad artimiausiu metu pradėsime vykdyti naujus kontraktus. Tikiu, kad restruktūrizacija leis pertvarkyti ir stabilizuoti finansinius srautus, o mes dėsime visas pastangas, kad verslas išgyvenęs sunkų periodą toliau galėtų tęsti veiklą“, – ateities planus įvardijo „Enerstena“ vadovas.

Gruodžio mėnesį įmonė „Enerstena“ pritraukė Pagalbos verslui fondo investiciją ir sudarė sutartį, pagal kurią Fondas bendrovei skyrė 7 milijonų eurų finansavimą, iš kurių 5,5 milijonus eurų – paprastosiomis obligacijomis 6 metų terminui, 1,5 milijonų eurų – konvertuojamomis obligacijomis 5 metų terminui.

 Apie Enerstenos grupę

„Enerstenos“ grupė įkurta 2002 metais ir veikia 5-25 MW biomasės katilinių projektavimo, gamybos ir įrengimo srityje, taip pat kuria ir gamina biomasės deginimo technologijas. Grupė yra sukūrusi savą technologiją ir įsteigusi mokslo ir tyrimų centrą, kuriame eksperimentuoja su naujos kartos technologijomis bei kuru. Tyrimų centre sukaupta laboratorinė įranga ir mokslinis kolektyvas, kuriame dirba 11 mokslininkų. Bioenergetikos sektoriuje vis plačiau naudojamos pažangios technologijos, o nuosavas mokslo ir tyrimų padalinys sukuria konkurencinį pranašumą verslui.  Pasitelkdama tvarius energijos gamybos sprendimus „Enerstenos“ grupė svariai prisideda prie aplinkos taršos mažinimo Lietuvoje ir pažangios energetikos vystymosi. Apie 90 proc. pajamų įmonė gauna eksportuodama Lietuvoje suprojektuotą ir pagamintą įrangą į 10 skirtingų Europos šalių.

Pranešimą paskelbė: Virginijus Ramanauskas, Enerstenos grupė, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 13, iš jų šiandien: 1.)