Finansai

Ukmergiškių šeimos verslas auga ir per sunkmetį: atnaujina įrangą bei skaitmenizuoja gamybą

„ES investicijų projektas, vykdytas pagal priemonę „Regio potencialas LT“, paspartino mūsų augimą. Atsinaujiname daug greičiau, nei planavome“, – konstatuoja įmonės „Antara LT“ projektų vadovas Mindaugas Orlingis. Be to, bendrovė ką tik pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) dėl antrojo projekto, iš dalies finansuojamo ES lėšomis. Netrukus šeimos verslas skaitmenizuos gamybos procesus, kurie iki šiol buvo neįsivaizduojami be žmogaus rankų.

Po pirmo sėkmingo projekto – žengia į skaitmeninimą

Metalo apdirbimo ir biokuro katilų bei šildymo įrangos veiklą Ukmergėje plėtojanti „Antara LT“ ką tik pasirašė sutartį su LVPA ir imsis įgyvendinti projektą pagal ES investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“. Viso projekto vertė 532 tūkst. Eur, iš jų beveik 240 tūkst. Eur bus finansuojami ES fondų lėšomis.

Taip pat įmonė ką tik baigė įgyvendinti projektą pagal ES investicijų priemonę „Regio potencialas LT“. Jo metu įsigijo 5 naujus įrengimus, kurie atsiėjo kiek daugiau nei 1 mln. Eur. Įmonė sulaukė 455 tūkst. ES investicijų. Šio projekto bendrovė ėmėsi norėdama gerinti gaminių kokybę, sumažinti produkcijos savikainą ir padidinti įmonės apyvartą bei išauginti efektyvumą.

„Antara LT“ atstovas M. Orlingis pastebi, kad ES investicijos padeda bendrovei kryptingai žygiuoti link suplanuotų pokyčių.

„Minėti du projektai yra pirmieji, kuriuose naudotos ES lėšos. Abu projektai papildo vienas kitą. Pirmuoju įsigijome įrangą ir atsinaujinome, antruoju – pakeisime dar dalį senos įrangos naujais CNC įrengimais ir investuosime į gamybos administravimą, įdiegsime vieną programinę įrangą vietoje iki šiol veikusių septynių“, – komentuoja M. Orlingis.

Tuo metu LVPA vadovas Aurimas Želvys pabrėžia, kad regionuose veikiantys mažo dydžio verslai gali būti konkurencingi ne tik ES mastu.

„LVPA skatina investicijas regionuose ir mums labai svarbu matyti pavyzdžius, kad įmonių augimas yra tiesiogiai susijęs ir su joms skiriamomis ES investicijomis. Gebėjimas investuoti nuosekliai, laiku ir į esmines verslo sritis bei kurti ilgalaikę vertę yra lyderystės požymis. Vertiname klientų pastangas imtis tokių projektų ir siekti aukščiausių rezultatų“, – teigia A. Želvys.

Antrasis karantinas aiškesnis

Gamybos skaitmeninimo „Antara LT“ imasi Vyriausybei ką tik šalyje paskelbus antrą karantiną. M. Orlingis pažymi, kad nors pandemija susijusi su didele nežinomybe, visgi siautėjant antrai koronaviruso bangai verslas situaciją suvokia jau gerokai aiškiau. Anot pašnekovo, pavasarį įmonės buvo išsigandusios panašiai, kaip maisto atsargas parduotuvių lentynose šlavę gyventojai.

„Paskelbus pirmą karantiną, dirbome 120 proc. pajėgumu. Dalis klientų sunerimo, kad sustos žaliavų tiekimas, todėl formavo ypač didelius užsakymus, jog pačių veikla nestotų. Vėliau užsakymų mažėjo, užsakovai prikaupė produkcijos sandėlyje. Dabar, antro karantino metu, jau suvokiame, kas laukia“, – teigia „Antara LT“ projektų vadovas, planuojantis, kad šie metai pasižymės išaugusiais pardavimais.

„Antara LT“ duomenimis, 2018 m. įmonės apyvarta sudarė apie 2 mln. Eur, pernai – 3 mln. Eur, taigi augimas siekė 50 proc. Šiemet numatomas 15-20 proc. sudarantis apyvartos augimas. Anot M. Orlingio, pardavimai auginami su tais pačiais žmogiškaisiais ištekliais. Šiuo metu įmonėje dirba 42 žmonės.

Be to, šį pavasarį bendrovė planuoja pradėti dar vieną verslo plėtros projektą – gamybinių patalpų statybas. 2000 m² dydžio patalpose bendrovė įrengs pramoninių biokatilų ir mechaninio apdirbimo gamybos cechus. Anot pašnekovo, sklandžiai investuoti, nestrigti net ir per sunkmetį padeda tikslus projektų plano ir sutarčių sąlygų laikymasis ir įmonės veiklos specifika, nukreipta į dvi gamybos sritis.

Automatizuojant gamybą – siekis išsaugoti darbuotojus

Naujai įsigyta ir planuojama įsigyti įranga padės bendrovei žymiai sutaupyti žmogiškuosius resursus. M. Orlingis mato, kad darbui su įrenginiais, prie kurių seniau dirbo trys žmonės, dabar tereikia vieno. Tuo metu su nauja programine įranga dirbs vienas darbuotojas vietoje keturių. Darbo rankų reikia mažiau, todėl darbuotojų kvalifikacija keliama, kad jie sugebėtų dirbti su nauja įranga. Dar kitiems pasiūloma atlikti naują gamybos funkciją.

„Žmonių darbo vietas stengiamės išsaugoti. Kai kuriuos perkvalifikuojame ir nukreipiame į technologinę sritį, kitus – į gamybinę. Tik nedidelė dalis darbuotojų negali priimti pasikeitusių darbo sąlygų“, – pastebi M. Orlingis.

„Antara LT“ teigimu, atsiranda ne tik daugiau žmogiškųjų pajėgumų, bet ir sutaupomos elektros sąnaudos, o kai kurių produktų pagaminimo laikas sutrumpėja perpus. Galiausiai atnaujinama įranga jau padėjo bendrovei praplėsti paslaugų spektrą bei pasiūlyti savo produkciją naujiems pramonės sektoriams.

Pranešimą paskelbė: Monika Visockytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Ukmergiškių šeimos verslas auga ir per sunkmetį: atnaujina įrangą bei skaitmenizuoja gamybą

(Perskaityta per mėnesį: 32, iš jų šiandien: 1.)