Namai

Vaikelio maitinimas ir su tuo susiję svarbūs aspektai

Skubėjimas, lakstymas, rūpestis, laukimas – visa tai neatsiejama nuo vaikelio maitinimo mamos krūtimi. Vaikelis puikiai žino, kad jis yra alkanas ir kada jį reikėtų pamaitinti. Jis niekuomet nėra linkęs laukti, kol mama atliks visus jai aktualius darbus ir galės ramiai bei neskubėdama jį pamaitinti. Realybėje pastarasis scenarijus neegzistuoja. Kai vaikelis ima garsiai verkti ir klykti – ir viso to intensyvumas didėja su kiekviena akimirka, nori nenori tenka mesti visus ką tik pradėtus darbus ir bėgti pamaitinti savo išalkusio vaikelio.

Suknelės maitinančiomsŽinoma, taip dažniausiai būna tik pradžioje, t.y. pirmąjį mėnesį. Neilgai trukus vaikelis ima valgyti rečiau, pvz., kas valandą. O su kiekvienu mėnesiu tarpus tarp maitinimų galima dar labiau ilginti. Tai reiškia, kad mama gali lengviau atsipūsti ir sustruktūrizuoti maitinimų grafiką. Jei vaikelis mažiau miega ir nori valgyti kur kas dažniau nei turėtų, o jo valgymai yra labai trumpi, tuomet galite pasidomėti nėščiosioms skirtos mitybos patarimais – tai, ką valgo mama, turi labai didelės įtakos vaikelio elgsenai, miegui, įvairiems nemaloniems pojūčiams organizme, pieno riebumui ir vaikelio jaučiamam sotumui pavalgius.

Kita vertus, negalima pamiršti ir dar vieno svarbaus aspekto. Jei vaikelis gimė pavasario pabaigoje ar vasarą, jums teks susidurti su dar didesniais iššūkiais. Didelis karštis, žemiau dvidešimt ar dvidešimt penkių laipsnių Celsijaus nekrintanti temperatūra ir labai menkas vėjelis – tai neretai yra geriausiai mūsų vasarą apibūdinantys epitetai, todėl tokiais atvejais labai svarbu pasirūpinti tinkama apranga. Puikiai suprantama, kad maitinti dėvint džinsus, glaustinukę ir švarkelį, gali būti pernelyg sudėtinga. Tuo tarpu, jei gelbėja tunikos, marškinėliai ar suknelės maitinančioms, daugelio rūpesčių, kylančių mamoms, galima išvengti.

Be abejo, norint palengvinti maitinimą, reikia pasirūpinti ir kitais svarbiais klausimais, pvz., jums neabejotinai pravers pientraukis. Jei turėsite pakankamai pieno, tam tikru paros metu, kuomet vaikelis miegos ir bus sotus, susikaupusį pieną reikės nutraukti. Pieno buteliukus tokiu atveju galite patalpinti į šaldiklį, o tuomet, kai būsite išvykusios, jūsų antroji pusė galės labai lengvai vaikelį pamaitinti ir pats – tereikės pieno buteliukus pašildyti.

(Perskaityta per mėnesį: 53, iš jų šiandien: 1.)