Finansai

Valstybės dieną Tautišką giesmę kviečia giedoti ir „Maximos“ parduotuvėse

Jau dešimtmetį gyva tradicija Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ją, paminėti giedant Tautišką giesmę, persikelia ir į didžiausio šalyje „Maximos“ prekybos tinklo parduotuves. Lietuviškas prekybos tinklas jungiasi prie organizuojamos iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir kviečia visus klientus bei darbuotojus burtis vieningam Lietuvos himno giedojimui net ir apsiperkant parduotuvėje.

„Valstybės dieną vieningai giedama Tautiška giesmė yra įrodymas, jog mes didžiuojamės būdami Lietuvos valstybės dalimi. Įsitraukime visi – tądien būsiantys toli nuo Lietuvos ar gyvenantys svetur, giedoti Tautišką giesmę susiburkime, kad ir kur bebūtume – net ir prekybos centre. Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną šalies himnas mūsų parduotuvėse skambės ne pirmus metus iš eilės, tačiau šiemet tampame iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ dalimi, kad dar plačiau paskleistume žinią ir dar daugiau lietuvių, giedodami mūsų valstybės himną, didžiuotųsi savo šalimi“, – sako Kristina Meidė, lietuviško prekybos „Maxima“ generalinė direktorė.

Šiais metais Lietuvos Respublikos Seimas liepos 6-ąją, Valstybės dieną, paskelbė ne tik Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena. Tądien vienu metu lietuviai visame pasaulyje ir Lietuvoje, taip pat ir „Maximos“ parduotuvėse, Tautišką giesmę giedos lygiai 21:00 val. vietos laiku.

„Idėja visiems kartu vienu metu sugiedoti savo šalies himną gimė dar 2009-aisiais. „Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Tuomet garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų. O per dešimtmetį ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių bei organizacijų, tapo gyva mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje“, – dalinasi vienas iš iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ organizatorių Raimundas Daubaras.

Pasak jo, iniciatyvą skatinančios bendruomenės, įmonės ir organizacijos pastarąjį dešimtmetį skleidžia svarbią žinią, kad švęsti savo tapatybę ir Lietuvą galime bet kur, kur esame, mat svarbiausia – ne vieta ar teritorija, o mus, lietuvius, jungiantis ryšys.

Šiemet, panašiai kaip ir pernai, vieningai giesmei tikimasi pakviesti net apie 4 milijonus tautiečių visame pasaulyje.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gražytė, UAB „Fabula ir partneriai”

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)