Finansai

Vartotojų teises ginančiai institucijai numatoma suteikti daugiau įgaliojimų

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai suteikti daugiau įgaliojimų ginant vartotojų teises.

Pagal svarstomus pakeitimus tarnyba, gindama vartotojų kolektyvinius interesus, galėtų verslininkams taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti pardavėjus ar paslaugų teikėjus paskelbti vartotojams svarbią informaciją, sustabdyti žalą sukeliančius veiksmus, patikrinti pardavėjų, paslaugų teikėjų veiklą.

Jei Seimas pritars pataisoms, įstatymų pažeidimams tirti tarnyba galės gauti visą reikalingą informaciją ne tik iš valstybės ir savivaldybių institucijų, bet ir iš finansų rinkos dalyvių, elektroninių ryšių paslaugų teikėjų.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, tokiu būdu būtų užtikrinta veiksmingesnė vartotojų interesų apsauga, greitesnis ir veiksmingesnis kompetentingų institucijų bendradarbiavimas vartotojų apsaugos srityje, labiau atgrasoma nuo vartotojų interesų apsaugos teisės aktų pažeidimų.

Po svarstymo už naujas Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir lydimųjų teisės aktų nuostatas (projektas Nr. XIIIP-3803(2) ES) balsavo 77 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras. Galutinis balsavimas dėl teisės aktų pakeitimų numatytas lapkričio 14 d.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)