Vėdinimo sistema
Paslaugos

Vėdinimo sistema ir kondicionierius: kodėl verta įsirengti abu?

Vėdinimo sistemas įrenginėjantys specialistai vis daugiau ir dažniau sulaukia klausimų apie rekuperaciją ir patalpų vėsinimą. Ar yra galimybė vėsinimo funkciją gauti kartu su rekuperacine sistema, o gal vis dėlto geriau įsirengti jas atskirai?

Pagrindiniai vėdinimo ir kondicionavimo skirtumai

Kaip žinia, mechaninio vėdinimo sistema atlieka patalpų vėdinimo funkciją, kuri nėra tas pats, kas kondicionavimas. Tai reiškia, kad rekuperacija neužtikrina kondicionavimo funkcijos ir nesuteikia galimybės vėsinti patalpų orą. Būtent tai užtikrina kondicionierius, kuris, esant poreikiui, patalpas tuo pačiu gali ir šildyti.

Kitaip sakant, kondicionierius į patalpą įleidžia kažkiek šviežio oro ir jį sumaišo su patalpoje esančiu oru bei jį atvėsina. Tuo tarpu rekuperacinė sistema pašalina iš patalpų panaudotą orą ir į patalpas tiekia visiškai gryną orą.

Tiesa, šiuolaikinė vėdinimo sistema suteikia galimybę integruoti specialų prietaisą, kuris padeda iš dalies kompensuoti kondicionieriaus nebuvimą. Tai toks priedas, kuris komplektuojamas su kai kuriais (anaiptol ne visais) rekuperatoriais, kuris orą ne tik vėdina, bet ir gali palaikyti optimaliai žemesnę temperatūrą.

Kitaip tariant, šis prietaisas leidžia orą nukreipti kitu keliu – ne per šilumokaitį, kurio funkcija yra pašildyti paduodamą iš lauko orą į patalpas. Tačiau bet kuriuo atveju, oras patenka tokios temperatūros, kuri vyrauja lauke, ir vasarą daugiau naudos turi nakties metu.

Kas finansiškai apsimoka labiau – rekuperacija su vėsinimo funkcija ar atskiri įrenginiai?

Kiekvienu atveju, siekiant įsirengti kokybišką vėdinimo sistemą, rekomenduojama pasikonsultuoti su šios srities profesionalais. Technologijoms nuolat tobulėjant, visus svarbiausius niuansus gali žinoti tik šioje srityje besispecializuojantys specialistai ir įrangos pardavėjai.

Vertėtų neužmiršti, kad net ir pats kokybiškiausias rekuperatorius su vėsinimo funkcija negali atstoti kondicionieriaus, o kondicionierius nėra skirtas patalpas vėdinti. Todėl specialistai visuomet rekomenduoja įsirengti atskiras sistemas.

Kalbant apie finansus, kai kuriais atvejais įsirengti vėdinimą su vėsinimu gali kainuoti vienodai ar net brangiau, nei įsirengti šias abi sistemas atskirai. O efektas vienareikšmiškai yra skirtingas. Todėl esant siekiamybei turėti ne tik efektyvų vėdinimą, bet ir kondicionavimą, be jokios abejonės rinkitės kondicionierių įsirengti atskirai.  

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)