Finansai

Veiklą pradeda naujasis komercijos atašė Ukrainoje, stiprinamos pozicijos Korėjos Respublikoje

Siekiant sustiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams Ukrainoje, kuri patenka tarp Lietuvos prioritetinių eksporto ir bendradarbiavimo inovacijų srityje rinkų, Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Lietuvos diplomatinėje atstovybėje Ukrainoje pradėjo eiti Tomas Matulevičius. 

Tikimasi, kad naujasis komercijos atašė padės plėtoti Lietuvos ekonominį atstovavimą šioje šalyje, paspartins ir koordinuos bendrų projektų įgyvendinimą. 

„Ukraina šiandien ne tik kovoja už civilizuoto pasaulio vertybes ir žmogaus teisę būti laisvam, bet ir brėžia naują šalies raidos etapą – pasibaigus karui ji taps dar modernesnė, ekonomiškai stipresnė. Matome milžinišką abipusiškai naudingą prekybos potencialą ir tikimės, kad paskirtas komercijos atašė padės jį realizuoti. Taip pat šiais sudėtingais Ukrainai laikais reikia sutelkti dėmesį ne tik į prekybos santykius, bet ir ieškoti naujų logistikos būdų, transporto koridorių, nes Rusijos okupantai sunaikino daug kritiškai svarbios infrastuktūros objektų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Iki paskyrimo į naujas pareigas T. Matulevičius du dešimtmečius dirbo Krašto apsaugos ministerijos struktūroje – buvo Lietuvos karinės mokymo misijos Ukrainoje vadas, o pastaruoju metu ėjo gynybos atašė pavaduotojo Ukrainoje pareigas. Jis yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, įgijęs politikos mokslų magistro laipsnį. 

„Ekonomika, prekyba, verslas, turizmas, logistika karo sąlygomis yra didžiulis iššūkis, tačiau net ir karo metu ekonomika negali sustoti. Be jos neįmanomas valstybės egzistavimas ir raida. Ukraina kaunasi už savo ir mūsų laisvę ir ateitį, ir mūsų pareiga – padėti jai nugalėti, išgyventi šį sudėtingą laikotarpį, o po karo padėti atsitiesti ir tapti modernia, veiklia bei tiek Lietuvos, tiek kitų šalių verslui patrauklia šalimi. Mano, kaip komercijos atašė, tikslas – kuo efektyviau priimant nestandartinius, greitus ir naudingus sprendimus atstovauti Lietuvos interesams, atnaujinti ir sustiprinti Lietuvos ir Ukrainos verslo santykius, siekti abipusės naudos“, – sako T. Matulevičius.  

Iki šiol Lietuvos komercijos atašė pareigas Kinijoje ėjęs Andrius Sankauskas nuo rugsėjo 5 d. skiriamas  į komercijos atašė pareigas Lietuvos Respublikos ambasadoje Pietų Korėjoje. 

Lietuva šiuo metu turi komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose ir Izraelyje. Iki 2024 metų komercijos atašė skaičius bus padidintas iki 23.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiuo metu atlieka atrankos ir priėmimo į Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigas Japonijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje ir Lenkijoje procedūras. Patvirtinus naujuosius atašė, sustiprės Lietuvos ekonominis atstovavimas pasauliniu mastu ir strategiškai svarbiose JAV ir Vokietijos rinkose – šiose šalyse veiks po 3 komercijos atašė.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)