Finansai

„BaltCap“ perka pirmaujančią Baltijos šalių knygų leidybos ir prekybos įmonę „Alma Littera Group“

Didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo įsigyti „Alma Littera“ leidyklą, knygynų tinklą „Pegasas“ ir susijusias grupės įmones. Sandoris leis prisidėti auginant didžiausią Baltijos šalyse leidybos bei daugiakanalį knygų prekybos  tinklą.  Užbaigus sandorį grupės vadovai liks savo pozicijose. Sandoriui reikės konkurencijos institucijų leidimo.   

„Investuojame į turtingą istoriją turinčią ir stabiliai augančią bendrovę, valdančią puikiai Lietuvos knygų rinkoje žinomus prekės ženklus. Tačiau šis sektorius išlieka fragmentiškas, todėl „Alma Littera“ gali išnaudoti augimo potencialą įvairiais būdais. Organiškam augimui daugiausia perspektyvų matome skaitmeninių knygų segmente, taip pat siūlant naujus knygų formatus“, – pažymėjo „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis.    

„Alma Littera Group“ įkurta 1990 metais. Šiuo metu tai didžiausia Lietuvoje veikianti leidykla bei mažmeninis knygynų tinklas. Grupę sudaro leidykla UAB „Alma littera“,  didmeninės prekybos įmonė UAB „Alma littera sprendimai“, mažmeninės prekybos įmonė UAB „ALG knygynai“, platinimo įmonė UAB „ALG logistika“ ir skaitmeninis knygynas UAB „Knygų Klubas“. 

„Alma Littera“ įkūrėjas ir akcininkas Arvydas Andrijauskas pažymėjo, kad tarptautinio investuotojo „BaltCap“ susidomėjimas įmone rodo, kad „Alma Littera“ komanda sukūrė patrauklų ir tvarų verslą.  Pasak jo, „BaltCap“ turi didelę patirtį ir profesionalią komandą, kuri padės grupei įgyvendinti ambicingus plėtros tikslus Lietuvoje ir užsienyje. 

Pirkėjo sandorio patarėjai – „Ellex“ ir „Persense“. Sandorio vertė ir kitos detalės neatskleidžiamos šalių susitarimu. „BaltCap“ jau kreipėsi į Konkurencijos tarybą leidimo, kurį tikimasi gauti per 1-2 mėnesius. 

Apie „BaltCap Private Equity Fund III“ 

„BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) investuoja į inovatyvias Baltijos šalių įmones, remdamasis „įsigyk ir augink“ strategija. BPEF III įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), veikiančiu  per Baltijos inovacijų fondą 2 (BIF 2). Pastarasis yra Baltijos šalių vyriausybių bei EIF projektas. Į BPEF III taip pat investavo ERPB, LHV ir SEB pensijų fondai, Suomijos fondų valdytojas „eQ Asset Management“ bei šeimos biurai. www.baltcap.com

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas

“Publicum FComm”

+370 612 73474

v.vysniauskas@fcomm.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, Publicum Financial Communications, UAB
„BaltCap“ perka pirmaujančią Baltijos šalių knygų leidybos ir prekybos  įmonę „Alma Littera Group“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)