Finansai

Veiklą pradeda pirmoji specializuota saulės elektrinių priežiūros bendrovė Lietuvoje

Lietuvoje įsteigta ir veiklą pradeda UAB „Saulės elektrinių servisas“ – pirmoji įmonė šalyje, kuri išskirtinai specializuosis saulės elektrinių priežiūros ir aptarnavimo paslaugose. Bendrovės steigėja yra saulės elektrinių gamintoja „Solet Technics“. Šiuo metu „Saulės elektrinių servisas“ jau turi pasirašę sutartis dėl poros saulės parkų priežiūros, taip pat įmonė teikia kvalifikuotas saulės elektrinių priežiūros paslaugas tiek elektrines įsirengusioms įmonėms, tiek fiziniams asmenims.

 Įmonės steigėjai skaičiuoja, kad specializuotų paslaugų paklausa ateinančiais metais augs, sparčiai daugėjant saulės elektrinių – šiuo metu Lietuvoje įrengta apie 200 MW saulės elektrinių, o nauja Vyriausybė programoje įsipareigojo iki 2024 m. pasiekti net 1 GW (1000MW) galios. Aktyvios saulės elektrinių statybos Lietuvoje prasidėjo nuo 2011 m., todėl pagrindinės dalies elektrinių amžius svyruoja nuo 2 iki 7 metų. Skaičiuojama, kad saulės elektrinių įrengimo suaktyvėjimas yra ypač išaugęs pastaruosius 3-4 metus, valstybei taikant įvairias paramos ir žaliosios energetikos skatinimo priemones.

 Kaip sako „Saulės elektrinių serviso“ direktorius Vytautas Staškevičius, įmonė koncentruoja visą savo dėmesį į tinkamos ir savalaikės saulės elektrinių techninės priežiūros teikimą Lietuvoje. Pasak vadovo, idėja steigti specializuotą servisą kilo matant, kad dažnai įmonių, užsiimančių saulės elektrinių pardavimu, įrengimu bei priežiūra, verslo modelis yra pritaikytas ir sukoncentruotas į elektrinių pardavimą ir montavimą. Tuo tarpu priežiūros paslaugos nėra prioritetas, nors tai yra svarbiausias veiksnys, užtikrinantis efektyvų saulės elektrinės darbą, o dėl to ir didesnę investicinę grąžą iš saulės elektrinės įsirengimo.

 „Tie, kas užsiima saulės elektrinių pardavimu ir įrengimu, dažnu atveju neturi nei laiko, nei resursų galvoti apie tinkamą saulės elektrinių darbą po jų įrengimo. Jų pagrindinis dėmesys nukreipiamas išskirtinai į pardavimo ir įrengimo veiklas, o svarbi elektrinių priežiūros ir aptarnavimo sritis lieka nepelnytai pamiršta ir atliekami tik būtiniausi remonto darbai. Nėra užtikrinamas dėmesys saulės elektrinių tinkamai periodinei priežiūrai ir aptarnavimui, jos darbo efektyvinimui, gedimų prevencijai ar elektrinės įrangos tarnavimo ilgaamžiškumui užtikrinti. Mūsų prioritetas ir veiklos sritis yra būtent saulės elektrinių priežiūros ir aptarnavimo reikalai: aktyvi ir nuolatinė nuotolinė elektrinės darbo stebėsena (monitoringas), tinkama periodinė priežiūra, preventyvus ir savalaikis gedimų diagnozavimas bei šalinimas, kad elektrinė veiktų efektyviai ir nepriekaištingai visą ilgą eksploatavimo laikotarpį. Taip pat teikiame modulių plovimo, elektrinių termovizinės patikros  bei kitas reikalingas, pavyzdžiui, teritorijos priežiūros, apsaugos paslaugas, maksimaliai išlaisvinant klientą nuo saulės elektrinės kasdienės priežiūros rūpesčių“, – akcentuoja serviso direktorius.

Jis sako, kad saulės elektrinė reikalauja detalios apžiūros, jos komponentų patikros ir testavimo bent kartą per metus, o saulės elektrinių modulių plovimas bei kiti priežiūros darbai atliekami pagal poreikį.

„Pavyzdžiui, dažnesnis modulių plovimas priklauso nuo daugelio faktorių: kaip arti elektrinė yra nuo kelio, ypač, jei jis be dangos, kaip arti ūkininkaujamos teritorijos, statybos ir panašiai, kaip dažnai lyja, kokiu kampu ir kokiomis kryptimis sumontuoti moduliai. Panaši situacija ir su, pavyzdžiui, žolės pjovimu saulės elektrinių parkuose“, – komentuoja pašnekovas.

UAB „Saulės elektrinių servisas“ iš savo  steigėjos ir Lietuvos saulės energetikoje lyderiaujančios UAB „Solet Technics“ perims virš 1000 įrengtų elektrinių garantinę techninę priežiūrą. „Saulės elektrinių servisas“ taip pat prižiūrės Molėtų rajone vystomą 1MW saulės elektrinių parką „Vytis“ bei Klaipėdos rajone vasarį baigiamą statyti 1,5MW saulės elektrinių parką.

Pranešimą paskelbė: Vilius Mackonis, „Virtuozai”, rinkodaros ir komunikacijos agentūra (MB Virtuosus)
Veiklą pradeda pirmoji specializuota saulės elektrinių priežiūros bendrovė Lietuvoje

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)