Finansai

Verslumo įgūdžių programa vyresniems nei 50 metų asmenims – vėl Lietuvos regionuose

Inovacijų agentūra kviečia 50 m. ir vyresnius asmenis išdrįsti pradėti savo verslą, o jau turinčius – atnaujinti ir sustiprinti savo verslumo žinias bei įgūdžius. Antrus metus iš eilės organizuojama ir praėjusiais metais didelio populiarumo sulaukusi „Startuok nuo 50+” programa skirta reikšmingos gyvenimo patirties sukaupusiems asmenims įgyti papildomų verslo kūrimo ir vystymo kompetencijų. Programa nemokamai vyks 6-iuose miestuose – Alytuje, Šiauliuose, Plungėje, Tauragėje, Ukmergėje ir Panevėžyje veikiančiuose bendradarbystės centruose „Spiečius“.

„Realizuoti savo verslo idėją niekada nėra per vėlu. Vyresnių asmenų sukaupta patirtis, žinios, įgūdžiai ir pažinčių ratas gali tapti pranašumu ir priartinti idėją prie sėkmingo verslo. Tikiu, jog ši programa kažkam bus ilgai laukto nuosavo verslo pradžia”, – kalba ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

„Startuok nuo 50+” programa pernai sulaukė didelio regionų gyventojų dėmesio, todėl šiemet startuoja dar didesne apimtimi. Net 70 asmenų – tiek turinčių savo verslą, tiek dar tik svajojančių jį pradėti – bus pakviesti dalyvauti programoje, kurios turinys sukurtas atsižvelgiant į naujausias verslo tendencijas ir geriausias verslo praktikas.

„Nors vyresni asmenys rečiau pradeda verslą, tačiau remiantis 2022 m. pasaulio verslumo stebėsenos tyrimo duomenimis, turi potencialo, kurį svarbu įgalinti. Lietuvių, priklausančių 45-54 m. amžiaus grupei, verslumo aktyvumo rodiklis siekia 7,5 proc., o vyresnių nei 55 m. asmenų – 4,6 proc. Tas pats tyrimas atskleidžia, jog daugelį potencialių verslininkų pradėti nuosavą verslą atgraso nesėkmės baimė. Be to, tyrimai JAV nurodo, kad sėkmingiausius startuolius įkuria asmenys po 42 savo gyvenimo metų. Tad šios programos tikslas – įkvėpti vyresnius asmenis realizuoti savo idėjas ir įgalinti turimą patirtį, suteikti jiems tikslinius verslumo įgūdžius, o jau turintiems verslus – padėti atnaujinti žinias ir taip prisidėti prie jų verslų augimo ir konkurencingumo didinimo”, – teigia Patricija Reut, Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė. 

Kelių savaičių trukmės programos metu dalyviai gilinsis į 5 temas: nuo verslo tikslų formulavimo ir verslo modelio sudarymo iki finansų planavimo, naujų klientų pritraukimo ir verslo partnerių paieškos. Ši programa apims tiek teorines paskaitas, tiek praktines užduotis, leisiančias perprasti sėkmingo verslo vystymo principus ir įsiminti mokymų medžiagą. 

Praėjusių metų dalyviai nurodė, jog programos metu jiems pavyko patobulinti savo verslo idėjas, atnaujinti žinias, gauti motyvacijos bei užmegzti naujas pažintis.

P. Reut taip pat akcentuoja, jog programos metu kiekvienas dalyvis gaus individualizuotą pagalbą ir sau rūpimais klausimais galės konsultuotis su programos ekspertų komanda – pernai dalyviai konsultavosi beveik 100 valandų. 

„Konsultacijos ir grįžtamasis ryšis – labai svarbi šios programos dalis. Kiekvieną mokymų sesiją užbaigs individualios ekspertų konsultacijos, o programą finalizuos tinklaveikos renginys, kurio metu programos dalyviai ne tik galės užmegzti naujas verslo pažintis, bet ir gauti grįžtamąjį ryšį bei patarimus iš įvairių sričių verslo lyderių-mentorių”, – pasakoja P. Reut.

„Startuok nuo 50+” programa vyks gyvai bendradarbystės centruose „Spiečius“ – Alytuje, Šiauliuose, Plungėje, Tauragėje, Ukmergėje ir Panevėžyje.

Daugiau informacijos apie programą yra čia: https://inovacijuagentura.lt/paslaugu-sarasas/verslumo-igudziu-programa-startuok-nuo-50.html?lang=lt

Registracija į programą vyksta čia: https://bit.ly/startuoknuo50plius

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

Verslumo įgūdžių programa vyresniems nei 50 metų asmenims – vėl Lietuvos regionuose

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)