Finansai

VIADA LT skiria finansinę paramą Ukrainos žmonėms, pasirengusi įdarbinti 100 pabėgėlių

Šiomis dienomis Ukrainai ginant šalies nepriklausomybę, didžiausias degalinių tinklas Lietuvoje „VIADA LT“ skiria 15 tūkst. eurų humanitarinę pagalbą Ukrainos žmonėms. Parama atiteks Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms, kurios koordinuoja pagalbos teikimą Ukrainai.

„Šiuo metu Ukraina susiduria su precedento neturinčia agresija, kuria siekiama palaužti šalies pasirinktą demokratijos kelią. Mūsų pareiga – visomis įmanomomis išgalėmis ir resursais padėti Ukrainai ir jos žmonėms. Skiriame finansinę paramą, kuri atiteks būtiniausioms priemonėms įsigyti. Mūsų širdys kartu su Ukrainos žmonėmis“, – teigė „VIADA LT“ generalinis direktorius Linas Vytautas Karlavičius.

„VIADA LT“ taip pat pasirengusi padėti Ukrainos žmonėms, iš karo gniaužtų atvykusiems į Lietuvą. Įmonė suteiks darbo vietas Ukrainos pabėgėliams, taip juos grąžinant į pilnavertį gyvenimą ir padedant užtikrinti finansinį stabilumą.

 L. V. Karlavičius pažymėjo, kad dėl karinių veiksmų tūkstančiai ukrainiečių buvo priversti palikti namus ir dalį pabėgėlių yra pasirengusi priimti Lietuva. „Sveikiname Lietuvos apsisprendimą suteikti laikinus namus Ukrainos gyventojams. Esame pasirengę padėti į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams ir pasiūlyti jiems bent 100 darbo vietų mūsų tinklo degalinėse – toks žingsnis leistų karo baisumus patyrusiems žmonėms sukurti saugias ir orias gyvenimo sąlygas naujoje šalyje. Esame didžiausias degalinių tinklas Lietuvoje, todėl įgyvendinti tokį sprendimą nebūtų sudėtinga“, – pabrėžė „VIADA LT“ vadovas.

Be minėtų pagalbos priemonių, „VIADA LT“ padės ir kitais veiksmais – darbuotojai renka ir paramą organizuojančioms organizacijoms pasirengusi pristatyti šiltus drabužius, avalynę, kitas išgyvenimui reikalingas priemones. 

Viešojoje erdvėje pasirodo informacija dėl menamų bendrovės ryšių su Rusija, todėl L. V. Karlavičius sakė jaučiantis pareigą paaiškinti ir išsklaidyti nuogastavimus. Kitose šalyse, tarp jų ir Rusijoje, įmonė verslo santykių ir interesų neturi. „VIADA LT“ veiklą vykdo Lietuvos ir Latvijos rinkose. „VIADA LT“ – Lietuvos akcininkų valdoma įmonė neturinti ryšių su Rusijos naftos bendrovėmis.

Įmonės vadovas pabrėžė, kad „VIADA LT“ neprekiauja iš Rusijos ar Baltarusijos importuojamais degalais. Didmeninėje rinkoje visus degalus bendrovė įsigyja iš bendrovių „Orlen Lietuva“ ir „Neste Oyj“. „VIADA LT“ baltarusiškomis ir rusiškomis prekėmis degalinių parduotuvėse taip pat neprekiauja.

„VIADA LT“ eksploatuoja 128 degalines visoje Lietuvoje. Visi bendrovės akcininkai – Lietuvos Respublikos juridiniai ir fiziniai asmenys. Didžiausia akcininkė UAB „Vaizga“ valdanti kontrolinį 59,8 proc. įmonės akcijų paketą. Įmonėje dirba daugiau nei 1 tūkst. darbuotojų, 2021 m. įmonė valstybei sumokėjo 138,65 mln. eurų mokesčių.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB Headline agency

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)