Finansai

Viceministras M. Liutvinskas: „Sanglaudos politika turi fokusuotis į ilgalaikių iššūkių sprendimą“

Rugsėjo 1-2 dienomis finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas dalyvaus Prahoje vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, skirtame sanglaudos politikos klausimams aptarti. Susitikimo metu valstybių narių ministrai kartu su Komisare Eliza Ferreira aptars svarbius ES sanglaudos politikos klausimus trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu.

Pasak viceministro M. Liutvinsko, sanglaudos politika yra vienas svarbiausių ES lygmens investicinių instrumentų, kuris turi būti pakankamai lankstus ir gebantis reaguoti į krizines situacijas. Tačiau trumpojo laikotarpio iššūkių akivaizdoje negalime pamiršti pagrindinio sanglaudos politikos tikslo – skatinti ES šalių ir atskirų regionų tvarų ekonominį ir socialinį vystymąsi bei ilgalaikių iššūkių sprendimą.

„Sanglaudos politika yra viena svarbiausių ir efektyviausių ES investicinių priemonių. Pozityvu, kad šis instrumentas geba lanksčiai reaguoti kylančių šokų, tokių kaip pandemija ar Rusijos karas prieš Ukrainą, akivaizdoje. Visgi neturėtume paversti sanglaudos politikos esmine gaisrų gesinimo priemone ES lygiu – negalime pamiršti ilgalaikių šios politikos tikslų, skatinant ekonominę ir socialinę konvergenciją Bendrijos viduje. Esant būtinybei ir reaguojant į krizines situacijas turėtume galvoti apie būdus mobilizuoti papildomus resursus ES mastu“, – pažymėjo finansų viceministras M. Liutvinskas.

Neformaliame ministrų susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama dviem sritims – diskusijoms apie sanglaudos politikos efektyvumą ir  ateitį po 2027 m. bei šios politikos vaidmeniui nenumatytų įvykių, tokių kaip pandeminė krizė, Rusijos karas prieš Ukrainą ar stichinės nelaimės, metu. Taip pat bus diskutuojama apie sanglaudos politikos prisidėjimą prie ES lygmens tikslų, tokių kaip žalioji ar skaitmeninė transformacija, įgyvendinimo.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)