Finansai

„Vičiūnų grupė“ praneša: Ukrainos krovinyje kadmio kiekis – normos ribose

„Vičiūnų grupė“ gavo Ukrainos Valstybinės maisto ir veterinarijos atliktų laboratorinių tyrimų rezultatus, kuriuose nefiksuojami jokie kokybiniai normų neatitikimai. Visi krovinio parametrai, taip pat ir kadmio kiekis, yra leistinose pagal EU įstatymus paklaidos ribose.

  

Savaitės pradžioje žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie „Vičiūnų grupės“ į Ukrainą gabenamo krovinio neatitiktį kokybiniams standartams. Buvome, kaip ir visi, sunerimę dėl rasto kadmio normų viršijimo produkte, gabenamame iš Kinijos į Ukrainą. Įprasta tvarka produktas buvo laboratoriniais tyrimais patikrintas, dar prieš išgabenant juos iš Kinijos, ir tyrimų dokumentuose šio produkto kokybinė neatitiktis nebuvo fiksuota. Produktai, gabenami iš trečiųjų šalių, Lietuvoje taip pat tikrinami ir Lietuvos VMVT. Bet ir šiuo atveju apie kokybines neatitiktis mes nebuvome informuoti, todėl gavus oficialų VMVT leidimą – licenciją krovinį gabenti į Ukrainą, jis buvo išvežtas legaliai ir numatyta įstatymo tvarka. Po keletos dienų gavus VMVT pranešimą, mes iškart inicijavome krovinio stabdymą. Visas krovinys buvo sulaikytas mūsų sandėliuose, nei vienas kilogramas šio krovinio nepasiekė vartotojo. Pirmojo tyrimo metu kokybinė neatitiktis Ukrainoje nubuvo nustatyta. Tačiau po Lietuvos VMVT pranešimo, bendradarbiaujant Lietuvos ir Ukrainos VMVT tarnyboms, buvo atliktas papildomas produktų kokybės tyrimas, kuris taip pat parodė, jog krovinys neturi kokybės neatitikimų ir yra tinkamas tolimesniam produkto realizavimui.

Esame informavę visas Ukrainos ir Lietuvos institucijas, jog, tyrimui parodžius kokybinę neatitiktį, bus reaguojama numatyta reglamentuota tvarka ir krovinys bus utilizuojamas. Į tokio tipo situacijas reaguojame rimtai ir sprendžiame vykdydami visus teisinius veiksmus nustatyta tvarka. Visuomet glaudžiai komunikuojame su tiekėju, tikriname produktų dokumentaciją bei tyrimų ataskaitas. Manome, jog kadmio kokybės normų neatitikimas buvo apmaudi klaida ir turime tą pagrindžiančius dokumentus.

Norime papildomai informuoti, jog minimas krovinys nėra „Vičiūnų grupės“ fabrikų gaminama produkcija, o iš Kinijos partnerių perkamas jūros kokteilis.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)