SEO paslaugos
Ne į temą

Vieno puslapio svetainės SEO

seo

Google visada sakė: mums nepatinka vieno puslapio svetainės. Iš tiesų, pamatyti vieno puslapio svetaines pirmose pozicijose yra gana retas reiškinys, bent jau pagal tikslius raktinius žodžius. Kodėl taip sunku daryti SEO vieno puslapio tinklalapiams? Paklausėme specialistų iš Taurusmedia.lt.

Per daug nereikalingo kodo

Vieno puslapio tinklalapis yra gražus. Jame yra tam tikri efektai, vadinamieji parallaxai. Visa tai ne Flash technologija, o javascript. Kuo daugiau tokio kodo, tuo ilgiau jį krauna naršyklės. Google robotai tokius perteklinius kodus fiksuoja ir tai tikrai nepadeda kilti reitinguose.

Per tuos visus kodus vieno puslapio tinklalapis paprastai ne itin gerai atrodo išmaniojo telefono ekrane. Tai dar vienas minusas iš Google.

Per mažai teksto

Vieno puslapio svetainėse paprastai teksto būna gana nedaug – vos keletas sakinių. Norint, kad pagal vieną raktažodį puslapis būtų randamas, reikia apie 700-1000 žodžių teksto. Tai jau iššūkis ne tiek tekstų kūrėjams, kiek puslapio savininkams ir programuotojams, kurie spręs, kur tą tekstą sukišti.

Tekstas tokiuose puslapiuose yra reklaminis, o ne naudingas. Dažnai naudojama video informacija.

Tekstai gali būti dar vienas minusas iš Google pusės.

Nėra vidinių nuorodų

Google dabar labai akcentuoja vidines nuorodas. Peršokimas į to pačio puslapio kažkurią vietą – ne nuoroda, todėl Google širsta dėl vidinių nuorodų nebuvimo. Beje, ši problema greitai išsprendžiama, nes programuotojai gali greitai sukurti keletą puslapių. Tokiu būdu visas tinklalapis taptų jau visiškai normaliu tradiciniu tinklalapiu.

Optimizavimas – tik vienam raktažodžiui

Deja, realybė tokia – vienas pagrindinis raktinis žodis – 2 tikslūs raktiniai ir kokie 10 ilgųjų raktinių žodžių, susijusių tarpusavyje pagal prasmę. Tradiciniame puslapyje gali raktinių būti tiek, kiek puslapių, o čia optimizacijai rankos labai suveržtos…

Reikalinga galinga išorinė optimizacija

Norint pasiekti gerų rezultatų su tokiu puslapiu, reikia galingos išorinės optimizacijos. Kitaip tariant, daug kokybiškų išorinių nuorodų, kurios pasipildytų nuolatos. Čia bus reikalinga turinio strategija, kuri numatytų, kaip gaunamos tos kokybiškos nuorodos ir taip jos populiarinamos.

Visą situaciją pakeisti galima arba sukūrus keletą vidinių puslapių, arba pakeitus dizainą. Dabar jo pakeitimas kainuoja 200-500 eurų, tad daugybė įmonių galėtų sau leisti pertvarkymą be didesnių investicijų.

SEO vieno puslapio tinklalapiams daro nedaug žmonių Lietuvoje Taip yra dėl kelių dalykų. Vienas momentas – neapsimoka, nes optimizuoti galima vienam raktiniam žodžiui, tad rezultatų gali palaukti kurį laiką. Jei mokama už raktinių skaičių, toks projektas SEO agentūrai nėra pelningas. Kita priežastis – neapsimoka ir užsakovui, nes perdaryti puslapį kainuoja pigiau, nei sumokėti SEO agentūrai už mėnesinius darbus. Žodžiu, situacija su labai mažai išeičių…

Bet viskas įmanoma! Reikia tik laiko ir šiek tiek investicijų.

(Perskaityta per mėnesį: 180, iš jų šiandien: 1.)