Finansai

Viešieji pirkimai – kai kuriems dar neišnaudota verslo augimo galimybė

Lietuvoje neretai į viešuosius pirkimus žiūrima kaip į painią labirintų sistemą, kurioje neva dalyvauja tik išrinktieji – toks supratimas yra klaidingas, nes dalyvauti viešuosiuose pirkimuose gali visi – nuo individualia veikla užsiimančio fizinio asmens iki stambių kompanijų su milžiniška apyvarta. Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovas Darius Vedrickas pabrėžia, kad dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose pirmiausia naudingas pačiam verslui: atsiveria platesnė rinka, didinami pardavimai, didėja žinomumas.

„Kiekvienas verslas, galvodamas apie naujas rinkas ir plėtrą, pirmiausia turėtų apsvarstyti dalyvavimą viešuosiuose pirkimuose, nes tam yra labai palankios sąlygos. Visa informacija prieinama viešai ir neatlygintinai, procesas iš dalies elektroninis, santykinai nedidelė konkurencija, nemokamos konsultacijos ir mokymai bei kt. Viešieji pirkimai, kaip ir kiekvienas procesas turi savo pradžių pradžią – šiuo atveju registraciją Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS). Registracija šioje sistemoje yra nemokama. Net ir tiems, kurie tam tikrą laiką nenori dalyvauti pirkimų procesuose, prisiregistravus, bet aktyviai nedalyvaujant – tai nieko nekainuoja, tačiau visuomet išlieka galimybė stebėti aktualius pirkimų skelbimus, o susidomėjus – dalyvauti“, – sako VPT vadovas.

Svetainėje adresu: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/ reikėtų atidaryti langą „Prisijungimas“ prie CVP IS ir užpildyti registracijos formą. Užsiregistravę CVP IS pagal savo veiklos pobūdį galite užsiprenumeruoti dominančius skelbimus, kad ateityje jus pasiektų tik tie skelbimai, kuriuose jūs matote ir savo bendradarbiavimo galimybes. Be to, jūs būsite matomi tarp galimų tiekėjų pirkimų vykdytojams, kurie vykdo ir neskelbiamus pirkimus, tad visuomet išlieka galimybė būti pakviestiems bendradarbiauti.

Tiekėjų registracijos CVP IS klausimais galima skambinti telefonu 85 219 7002 nuo 8.00 val. iki 17.00 val. pirmadieniais-ketvirtadieniais, nuo 8.00 iki 15.45 val. penktadieniais. Pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45.

Vidutiniškai per metus įvyksta apie 10 tūkst. tarptautinės ir supaprastintos vertės pirkimų bei daugiau nei 800 tūkst. mažos vertės pirkimų, o bendra viešiesiems pirkimams išleidžiamų lėšų suma siekia apie 8 mlrd. eurų. CVP IS duomenys rodo, kad kasmet pirkimų skaičius ir vertė auga.

Visų pirkimų vertė parodo, kokios plačios yra galimybės tiekėjams, o visa tiekėjams reikalinga informacija lengvai pasiekiama VPT svetainėje čia. 

Pranešimą paskelbė: Evelina Butkutė – Lazdauskienė, Viešųjų pirkimų tarnyba

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)