Finansai

„Google Maps“, „Waze“ ir panašios platformos pradėjo naudoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos surinktus duomenis apie elektromobilių įkrovimo stoteles

Lietuvos automobilių kelių direkcijos sukurtos elektromobilių įkrovimo stotelių informacinės sistemos  duomenis pradėjo naudoti didžiausios kelionių planavimo platformos pasaulyje: „Google Maps“, „Waze“, „PlugShare“,  „Chargemap“ ir kt. Nuo šiol elektromobilių vairuotojai informaciją apie elektromobilių įkrovimo stoteles, jų vietą, užimtumą, įkrovimo sąlygas galės rasti ir sekti realiu laiku, dar patogiau bei greičiau.

„Tokių duomenų atsiradimas populiariose platformose neabejotinai palengvins elektromobilių vairuotojų kasdienybę ir paskatins mažiau taršių transporto priemonių naudojimą. Be to, skatindami darnų judumą toliau dirbame ir su viešojo transporto duomenų atvėrimu tokioms platformoms, kad gyventojai čia galėtų rasti visą įmanomą informaciją apie viešojo transporto judėjimą visuose šalies miestuose“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė. 

Jau daugiau kaip metus veikiančioje Kelių direkcijos sukurtoje viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų registravimo sistemoje yra registruota daugiau kaip 1000  elektromobilių įkrovimo prieigų. Interneto tinklalapyje  https://ev.lakd.lt./ informacija apie elektromobilių įkrovimo prieigas yra atnaujinama nuolat.  Šioje sistemoje elektromobilių vairuotojai gali rasti informaciją apie įkrovimo prieigos: tikslų adresą, darbo valandas, būklę (užimta ar laisva, veikia ar neveikia), galingumą ir jungčių tipus. Taip pat čia galima sužinoti įkrovimo paslaugos kainą ir atsiskaitymo būdus. 

„Lietuvos automobilių kelių direkcijos siekis – savo veikloje taikyti ne tik šiuolaikiškus ir modernus sprendimus, tačiau juos pritaikyti ir atliepiant gyventojų lūkesčius. Nuosekliai šalyje plečiame darnaus judumo tinklą, orientuojamės į tvarius ir aplinkai draugiškus sprendimus, taip pat palaikome ir vis didėjantį elektromobilių skaičių šalies keliuose. Džiaugiamės, jog nuo šiol elektromobilių vairuotojai mūsų šalyje galės dar lengviau ir patogiau rasti visą informaciją apie elektromobilių įkrovimo stotelių vietas, jų užimtumą, įkrovimo sąlygas ir pan.“, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Bendrovė, el. krovimo stotelių operatoriams, Kelių direkcijai dar nepateikusiems duomenų apie viešas ir pusiau viešas elektromobilių įkrovimo prieigas šalyje, skatina tai padaryti sukurtoje registracijos sistemoje https://ev.lakd.lt./.  

Viešųjų ir pusiau viešųjų įkrovimo prieigų ir jų operatorių registravimasis šioje sistemoje yra privalomas pagal Susisiekimo ministerijos inicijuotas Alternatyviųjų degalų įstatymo nuostatas. Šiuo metu informacinei sistemai duomenis jau teikia daugiau kaip 40 operatorių. Neužsiregistravę sistemoje operatoriai negalės dalyvauti viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros konkursuose, taip negalės gauti finansinės paramos infrastruktūros plėtrai ir subsidijos už prisijungimą prie elektros tinklų. Todėl visi operatoriai yra kviečiami registruotis sistemoje.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos sukurta elektromobilių įkrovimo prieigų registracijos ir atvaizdavimo sistema sukurta įgyvendinant Europos Komisijos inicijuoto daugiašalio projekto „ID ir alternatyvių degalų duomenų surinkimas“ ir Alternatyviųjų degalų įstatymo nuostatas. Informacinės sistemos sukūrimu siekiama didinti visuomenės ir vartotojų informavimą, elektromobilių naudojimo patrauklumą, sudaryti galimybes paprastai ir greitai naudotis visiems prieinamais vienodais visų operatorių teikiamais statiniais ir dinaminiais duomenims apie viešąsias elektromobilių prieigas ir įgyvendinti elektromobilių infrastruktūros plėtros suderinamumą visos Europos Sąjungos mastu.

Reaguojat į rinkos poreikius Susisiekimo ministerijos iniciatyva LAKD atliko šios sistemos atnaujinimą ir šiuo metu duomenys yra surenkami ne tik DATEXII, bet ir OCPI 2.2 formatais.

Pranešimą paskelbė: Eglė Nemanytė, Lietuvos automobilių kelių direkcija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)