Finansai

VMI kliento profilyje – daugiau duomenų apie deklaracijas

2023 m. sausio 4 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog plečia įmonėms skirtą VMI kliento profilį – atveriami nauji duomenys apie ataskaitų ir deklaracijų pateikimą.

Nuo šiol papildomai vertinama, ar juridinis asmuo yra pateikęs deklaracijas apie A ir B klasės išmokas gyventojams (GPM312 forma), turtą privalančius deklaruoti gyventojus (FR0002 forma), taip pat ataskaitas apie paramos teikimą (FR0477 forma), jos gavimą ir panaudojimą (FR0478 forma), prekių tiekimą į kitas ES valstybes (FR0564 forma), kontroliuojamas Lietuvos ir užsienio įmones ir kontroliuojančius asmenis (FR0438 forma).

„Esame dėkingi klientams, kurie teisingai ir laiku vykdo mokestines pareigas. Nepateiktos ar pavėluotai pateiktos deklaracijos, ataskaitos trukdo VMI korektiškai sugretinti pateiktus duomenis, identifikuoti duomenų nukrypimus arba kaip tik nukrypimai identifikuojami ten, kur jų faktiškai nėra. Galiausiai nuo to kenčia sąžiningi, laiku pareigas vykdantys mūsų klientai. Kviečiame įmones VMI kliento profilyje pasitikrinti, ar viskas deklaruota ir pateikta, ar nėra kitų rizikų,“ – sako VMI kliento profilio projekto vadovė Rūta Giedrienė.

Individualūs VMI kliento profiliai pernai rugpjūčio pradžioje atverti apie 252 tūkst. Lietuvoje registruotų įmonių. Tai patogiai, vienoje vietoje pateikiami VMI vertinami duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. VMI kliento profilyje vertinamos įvairios rizikos, šiuo metu iš viso 19 kriterijų. Jį numatyta plėsti, ateityje atveriant vis daugiau duomenų.

Primenama, kad įmonės VMI kliento profilį nemokamai peržiūrėti gali projekto bendraautorių UAB „Finpass“ savitarnos svetainėje, adresu https://finpass.eu/. Įmonės profilio informacija yra privati, ją gali matyti vadovas. Jei pageidauja, jis profilio informacija gali pasidalinti su apskaitą tvarkančiais asmenimis, darbuotojais, klientais, partneriais, investuotojais ar kitais suinteresuotais asmenimis.

Daugiau informacijos apie VMI kliento profilį galima rasti VMI svetainėje. Kilus klausimų dėl įmonės profilyje skelbiamų duomenų, prašome kreiptis telefonu 1882 (+370 5 260 5060), spausti „4“. Primename, kad paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

VMI kliento profilis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Išsamiai apie VMI planus: www.vmi.lt/evmi/polaris-2021-2025

Pranešimą paskelbė: Laimonas Rimkus, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)