Finansai

Vyriausybė pritarė Konkurencijos įstatymo pataisoms

Šiandien Vyriausybė pritarė Konkurencijos įstatymo pakeitimo projektui, kuris leis užtikrinti geresnį Europos Sąjungos (ES) vidaus rinkos veikimą, stipresnę vartotojų apsaugą ir sąžiningą konkurenciją šalyje. Pakeitimo projektas parengtas perkeliant  ES direktyvos nuostatas į Lietuvos teisę.

„Šiuo nelengvu laikotarpiu pakeitimai yra ypač svarbūs visapusiškai vartotojų apsaugai, jie padės sustiprinti Konkurencijos tarybą ir konkurencijos apsaugą Lietuvoje. Be to, jie leis suvienodinti visoje ES taikomus principus įgyvendinant konkurencijos teisę ir užtikrinti ES šalių konkurencijos institucijų veiklos efektyvumą“, –  sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Įstatyme siūloma apibrėžti Konkurencijos tarybos savarankiškumo ir nepriklausomumo reikalavimus – nustatyti, kad Konkurencijos taryba sprendimus priima savarankiškai ir nepriklausomai nuo politinės ir kitos išorinės įtakos, o įgaliojimams vykdyti turi pakankamą skaičių kvalifikuotų darbuotojų ir reikiamus išteklius.

Sprendimus priimantiems Konkurencijos tarybos nariams ir pirmininkui nustatomi griežtesni reikalavimai, susiję su atstovavimu asmenims, kurių bylos buvo nagrinėjamos Konkurencijos taryboje, – 7 metus po tarnybos Konkurencijos taryboje pabaigos Konkurencijos tarybos pirmininkas, nariai, administracijos darbuotojai negalės atstovauti asmenims, kurių bylos buvo nagrinėjamos Konkurencijos taryboje.

Taip pat, perkeliant ES direktyvos nuostatas, buvo įtvirtinti pažeidimą padariusio ūkio subjekto teisių bei ūkinės veiklos perėmėjų atsakomybės pagrindai, baudų skaičiavimo ir mokėjimo ypatumai, nustatytas griežtesnis kontrolės mechanizmas, kuris neleis išvengti atsakomybės už padarytus pažeidimus.

Įstatymo pakeitimo projektu keičiamas koncentracijų nagrinėjimo procesas, nustatomas ilgesnis terminas skundui dėl Konkurencijos tarybos priimto nutarimo pateikti bei tikslinamos baudų sąlygos draudžiamųjų susitarimų dalyviams.

Įstatyme taip pat siūloma įtvirtinti Konkurencijos tarybos bendradarbiavimo su Europos Sąjungos valstybių narių kompetentingomis institucijomis pagrindus.

 Konkurencijos įstatymo pataisos, kurioms pritarė Vyriausybė, bus teikiamos svartyti Seimui.

Pranešimą paskelbė: Rūta Serapinaitė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 19, iš jų šiandien: 1.)