Finansai

„Wolt“ atnaujina kurjerių-partnerių veiklos apmokėjimo sistemą – vidutinės gaunamos pajamos liks tokios pačios

Nuo šio pirmadienio, rugpjūčio 9 d., „Wolt“ Lietuvoje atnaujina savo kurjerių-partnerių veiklos apmokėjimo modelį. Šiuo žingsniu siekiama dar geriau subalansuoti visų platformos kurjerių-partnerių (nepriklausomai ar vairuojančių automobilį, pristatymui besirenkančių dviratį, ar paspirtuką) veiklos apmokėjimą bei užtikrinti savaitgaliais veikiančių kurjerių-partnerių konkurencingas gaunamas pajamas.

„Nuolat tobuliname savo veiklą ir taip siekiame tvaraus visų pusių gaunamų pajamų ir naudos balanso. Remiantis mūsų skaičiavimais, šie pokyčiai didžiajai daliai mūsų kurjerių-partnerių arba turės neutralų poveikį, arba jų pajamos išaugs. Be to, mums svarbu išlaikyti ir toliau užtikrinti kokybiškas paslaugas savo klientams, nauja sistema prie to taip pat prisidės“, – sako Simon Runzheimer, „Wolt“ operacijų vadovas Baltijos šalyse.

Šiuo metu „Wolt“ bendradarbiauja su maždaug 3000 kurjerių-partnerių Lietuvoje. Pasak S. Runzheimerio, naujasis modelis nesumažina įmonės sąnaudų, o vidutinis kurjerių-partnerių pajamų lygis Lietuvoje išliks toks pat arba padidės.

„Šiuo metu Lietuvoje kurjeriai-partneriai vidutiniškai gauna 9 eurus per valandą. Pakeitus sistemą, dauguma užsakymų bus kompensuojami geriau arba taip pat, kaip dabar. Skaičiuojame, daugiau nei 45 proc. visų pristatymų turėtų būti apmokami geriau nei šiuo metu, apie 35 proc. pristatymų – panašiai kaip dabar, o apie penktadalis pristatymų – šiek tiek mažiau. Dalis kurjerių-partnerių, užsakymus pristatantys dviračiais, pradžioje gali pastebėti pajamų mažėjimą 5–10 proc., tačiau artimiausiomis savaitėmis skirtumas turėtų išnykti dėl augančios paslaugos paklausos rudens sezonu“, – sako „Wolt“ operacijų vadovas Baltijos šalyse.  

Kurjerių-partnerių veikla, jos apmokėjimo modelio keitimas trumpai – informacija čia.

 • Pagal „Wolt“ modelį kurjeriai-partneriai gali laisvai pasirinkti, kada prisijungti prie platformos, kuriuos užsakymus priimti ar kuriuos atmesti.
 • Kurjeriams apmokama už užsakymus, kuriuos jie nusprendžia priimti: pajamas už vieną pristatymą sudaro keli elementai, pavyzdžiui, bazinis pristatymo mokestis, mokestis už atstumą, mokestis už didelį užsakymą, mokestis už pristatymus piko metu ir kt. Nė vienas iš visų sudėtinių elementų atskirai nelemia galutinių kurjerio pajamų, kurias jis gauna už pristatymą. Pajamas sudaro skirtingų mokesčių derinys.
 • Naujasis modelis pradedamas taikyti siekiant tolygiau subalansuoti skirtingomis transporto priemonėmis įgyvendinamus pristatymus ir geriau atliepti klientų poreikius. Tai reiškia, kad kurjerių-partnerių gaunamos pajamos yra koreguojamos, tačiau bendra kurjeriams-partneriams išmokamų pajamų išlieka tokia pati. Kai kurios gaunamų pajamų dalys didėja (pavyzdžiui, bazinis mokestis piko valandomis ir savaitgaliais), kai kurios – lieka tokios pačios (pavyzdžiui, mokestis už atstumą už kiekvienus 250 metrų, pradedant nuo 750 metrų), dalis – mažinama (pavyzdžiui, bazinis mokestis ne piko valandomis).
 • Skaičiuojama, kad įvedus šiuos pakeitimus, vidutinės kurjerių-partnerių pajamos Lietuvoje išliks maždaug tokios pačios arba padidės (šiuo metu daugiau nei 9 eurai už valandą laiko esant prisijungus prie platformos).
 • ~80% pristatymų kurjeriams-partneriams bus kompensuojami geriau arba taip pat, kaip dabar. Skaičiuojama, daugiau nei 45 proc. visų pristatymų turėtų būti apmokami geriau nei dabar, apie 35 proc. pristatymų – panašiai kaip šiuo metu, o apie penktadalis pristatymų – šiek tiek mažiau. Dalis kurjerių-partnerių, užsakymus pristatantys dviračiais, pradžioje gali pastebėti pajamų mažėjimą 5–10 proc., tačiau artimiausiomis savaitėmis skirtumas turėtų išnykti dėl augančios paslaugos paklausos rudens sezonu.

Keli sistemos pokyčius iliustruojantys pavyzdžiai:

 • Jeigu anksčiau kurjeris-partneris penktadienį per pietus pristatydavo užsakymą 1500 metrų atstumu, už pristatymą jis gaudavo 3,5 euro. Dabar, pagal naują modelį, jis gaus 3,8 euro.
 • Antras pavyzdys, Jeigu anksčiau kurjeris-partneris sekmadienį pristatydavo užsakymą 750 metrų atstumu, už pristatymą jis gaudavo 3 eurus. Dabar, pagal naują modelį, jis gaus 3 eurus. 
 • Jeigu anksčiau kurjeris-partneris penktadienį per pietus pristatydavo užsakymą 750 metrų atstumu, už pristatymą jis gaudavo 3,5 euro. Dabar, pagal naują modelį, jis gaus 3,5 euro.

Trumpai apie „Wolt“ Lietuvoje:

 • „Wolt“ Lietuvoje veiklą pradėjo 2017 m., šiuo metu prie kompanijos yra prisijungę apie 3000 kurjerių-partnerių bei daugiau nei 1300 restoranų penkiuose Lietuvos miestuose.
 • Pagal „Wolt“ veiklos modelį, kurjeriai-partneriai gali laisvai nuspręsti kada, kiek ir kur atlieka pristatymus. 
 • Paskutiniais duomenimis, Lietuvoje platformos kurjerių-partnerių vidutinės pajamos yra maždaug 9 eurai per valandą (su mokesčiais), įskaitant visą laiką, kurį jie yra pasirengę priimti arba atmesti užsakymus. 
 • Naujausioje anoniminėje „Wolt“ atliktoje kurjerių-partnerių apklausoje, kurjeriai-partneriai pasitenkinimą bendradarbiaujant su kompanija įvertino vidutiniškai 4.24 balo iš 5 galimų.

Apie „Wolt“  

„Wolt“ yra technologijų įmonė, padedanti lengvai atrasti geriausius restoranus, maisto prekių parduotuves ir kitas krautuvėles bei jų patiekalus ar prekes gauti į namus ar biurą.   

„Wolt“ bendradarbiauja kartu su daugiau nei 40 000 restoranų ir mažmeninės prekybos partnerių, taip pat su daugiau nei 85 000 kurjerių-partnerių 23-ose šalyse ir daugiau nei 180 miestų.  

Helsinkyje įmonė įkurta 2014 m., šiandien joje dirba daugiau nei 3000 žmonių. Jai vadovauja jos įkūrėjas ir generalinis direktorius Miki Kuusi. „Wolt“ pritraukė 856 mln. JAV dolerių finansavimą iš investuotojų tokių kaip „ICONIQ Capital“, „Tiger Global“, DST, „Prosus“, KKR, „Coatue“, 83North, „Goldman Sachs“, „Highland Europe“ ir „EQT Ventures & EQT Growth“. 

Pranešimą paskelbė: Rūta Jankauskaitė, UAB „Fabula ir partneriai“

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)