Finansai

1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: smulkiajam ir vidutiniam verslui – 3,8 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 3,8 mln. eurų kvietimą, kurio investicijomis bus stiprinamas Lietuvos Vidurio ir vakarų regione veikiantis smulkusis ir vidutinis verslas. Tai dar viena priemonė iš numatyto beveik 1 mlrd. eurų plano, kuriuo siekiama sustiprinti Lietuvos ekonomiką.

„Siekdami, kad smulkusis ir vidutinis verslas plėstųsi ir kurtų darbo vietas regionuose, turime tam sudaryti sąlygas. Todėl bus teikiamos profesionalios mentorystės ir konsultavimo paslaugos verslo produkto idėjai išgryninti, vystyti ir komercinti bei suteikiama darbo vieta – būtent tai, ko reikia stiprinant verslumą Lietuvos regionuose“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal priemonę „Verslo pradžia“ galimi pareiškėjai – verslo inkubatoriai, verslo centrai, skaitmeninių inovacijų centrai ir Inovacijų agentūrai priklausantys bendradarbystės centrai „Spiečius“. Projekto partneriai – Lietuvos savivaldybės.

„Verslas galės kreiptis į šiuos centrus ir dalyvauti įvairiose verslumo skatinimo programose, gauti pagalbą įgyvendinant produkto ar paslaugos idėją nuo pradinio etapo iki sukūrimo ir pardavimo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Didžiausia galima pareiškėjams gauti lėšų suma yra – 800 tūkst. eurų, mažiausia – 170 tūkst. eurų.

Paraiškas galima teikti Inovacijų agentūrai iki š. m. liepos 31 d.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė beveik 1 mlrd. vertės planą. Iki 2023 m. pabaigos apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Išsamias šio kvietimo sąlygas galima rasti tinklalapyje: https://2021.esinvesticijos.lt/kvietimai/verslo-pradzia.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)