Paslaugos,  Pirkiniai

3 aukcionų tipai

Aukcionai yra efektyvus lėšų pritraukimo būdas parduodant daiktus už geriausią kainą. Prekės pardavimo kaina nustatoma konkurso būdu. Keletas dažniausiai pasitaikančių aukcionų yra tiesioginis aukcionas, tylusis aukcionas ir internetinis aukcionas. Skirtumas tarp šių aukcionų rūšių atsiranda dėl dalyvių veiksmų.

Tiesioginis aukcionas

Jis taip pat vadinamas gyvu aukcionu organizuojamu susirinkus. Šio tipo aukcionai paprastai vyksta susirinkimų salėje ar kambaryje, pavyzdžiui, viešbučio renginių salėje ar patalpose. Labiausiai tikėtina, kad suinteresuoti dalyviai jau apžiūrėjo aukcione parduodamas prekes. Oficialiai pradėjus varžytynes, parduodamų daiktų nuotraukos ir aprašymai gali būti rodomi salėje.

Renginio aukciono vedėjas stoja prieš dalyvių ir žiūrovų auditoriją, kai šie šaukia pasiūlymus ir prašo didesnių pasiūlymų prekei. Teigiama, kad tokio tipo aukcionai yra skaidrūs, nes visi konkurso dalyviai konkuruoja atvirai vienu metu. Nors konkurencinėje aukciono aplinkoje paprastai gaunama didžiausia pardavimo kaina, laimėjusio ir pralaimėjusio pasiūlymo gali skirtis tik nedidele suma.

Internetinis aukcionas

Aukcionų metu dalyviai varžosi dėl tam tikros paslaugos ar produkto ir pateikia savo pasiūlymus internetu. Interneto aukcionai tapo svarbia elektroninės prekybos dalimi dėl jų teikiamo lankstumo ir galimybių.

Tokio tipo aukcionuose turtas parduodamas internete. Todėl dalyvių vietoje nėra. Aukcionai, vykdomi internete, turi konkrečius terminus (atidarymo ir pabaigos datas), kartais nustatant fiksuotą kainos pasiūlymo prieaugį. Konkurso dalyviai internete pateikia savo konkurso pasiūlymus dėl tos pačios prekės. Kartais tarpiniai pasiūlymai naudojami, kai dalyvis norėtų nustatyti iš anksto nustatytą didžiausią pasiūlymą.

Uždaro pasiūlymo aukcionas

Šio tipo aukcionai naudojami, kai pirmenybė teikiama konfidencialiems pasiūlymams. Jei pardavėjas svarsto neprivalomas pardavimo sąlygas, dažniausiai pasirenkami uždari aukcionai. Be to, kai tame pačiame aukcione yra daugiau nei viena prekė ar paslauga, aukciono organizatorius gali pasirinkti naudoti uždarus aukcionus, kad kiekvienas dalyvis galėtų nustatyti geriausius jų poreikius atitinkančius derinius.

Geriausias aukciono tipas

Aukcionų tipų yra ir daugiau, kurie skiriasi smulkiomis detalėmis ir organizavimo būdu, kainų kėlimo algoritmu. Šie turi esminius skirtumus ir leidžia akivaizdžiai matyti, kaip gali skirtis aukcionai. O kuris geriausias?

Renkantis aukciono tipą, turėtumėte atsižvelgti į savo tikslus. Tiesioginiai aukcionai yra vienas iš tradicinių aukcionų tipų, tačiau jis skirtas tik dalyviams, kurie gali patekti į renginį. Tai taip pat apima daug logistikos, pavyzdžiui, vietos rezervavimą, kuris gali būti brangus.

Uždarų pasiūlymų aukcionai gali būti ne patys geriausi, nes jiems trūksta konkurencinio aspekto, kurį turėtų turėti aukcionai. Jums, kaip pardavėjui, nebus naudinga ši konkurencijos stoka, kuri gali pakelti kainą

Kita vertus, internetiniai aukcionai pasirodė esą geriausi, nes būdami aukciono organizatoriumi, jūs galite patekti į platesnę rinką, neatsižvelgdami į savo fizinę vietą. Abipusis pasitikėjimas ir skaidrumas taip pat įtvirtintas internetiniuose aukcionuose, todėl lengva reguliuoti nepakankamą ir per didelę kainą. Internetinis aukcionas gali būti įvairus, todėl tai yra pats naudingiausias pardavimo būdas.

(Perskaityta per mėnesį: 32, iš jų šiandien: 1.)