Laisvalaikis

6 būdai tapti geresniu draugu

Originalios linksmos dovanos
Originalios linksmos dovanos

Kartais įtemptas ir greitas gyvenimo tempas bei nepastovus gyvenimo būdas labai susieja su karjera, laisvalaikiu, tačiau atitraukia nuo draugų. Tikime, jog esate puikūs draugai, tačiau kartais reikia pasistengti labiau tam, kad ryšys nenutrūktų ir net po kelių mėnesių visiško nebendravimo susitikus būtų kalbama lyg matytasi dar vakar. Netikėtai įteiktos mažos, tačiau originalios, linksmos dovanos gali tapti puikia įžanga į tvirtesnę draugystę, o didesnis ir nuoširdesnis rūpestis užtikrins šiltesnius abipusius jausmus.

1. Paskambinkite

Suprantame, jog susirašinėjate turbūt kiekvieną dieną, tačiau labai svarbu išgirsti artimą žmogų, pasijuokti kartu su juo ar papasakoti naujienas gyviau, nei rašytiniu tekstu. Pokalbis trumpąja SMS žinute ar internetu nė nelyginama su gero draugo balsu – tai pripildys jus abu teigiamos energijos ir pakels nuotaiką, tad karts nuo karto nustebinkite draugą skambučiu arba nepatingėkite pakelti telefono ragelio, kai jis skambina jums.

2. Užduokite netikėtus klausimus

Įprastiniai, kasdieniai klausimai yra normalu ir bijoti rutinos nėra reikalo, tačiau nevenkite užduoti netikėtų klausimų, pavyzdžiui, paklauskite draugo kaip laikosi jo giminės, gal pastaruoju metu jis valgė ką nors ypatingo, ką dabar skaito ir pan. Tokie klausimai ne tik pagyvins pokalbį, bet ir leis suprasti, jog jums rūpi viskas, kas yra susiję su artimu draugu.

3. Originalios, linksmos dovanos

Turbūt tai, kad prieš penkis metus jums padovanojo daugiafunkcį virtuvės kombainą, jau spėjote ir pamiršti, bet argi įmanoma pamiršti ją juokingą balerinos–kiaulės formos taupyklę, kurią gavote gimtadienio proga? Originalios dovanos yra vienas šauniausių būdų pakelti nuotaiką draugui kiekvieną dieną, juk tokių staigmenų dėka visos šventės gali būti linksmos. Dovanos vyrams ir moterims – nesvarbu, kokia artimo draugo lytis, svarbu, jog tai būtų linksmos, smagios dovanos, priminsiančios apie jus dar ilgą laiką.

4. Nebesmerkite

Ir čia jau nebepadės linksmos dovanos. „Kaune susipažinau su labai patraukliu žmogumi ir permiegojau su juo. Tai buvo vienos nakties nuotykis“ – išgirstate. Pirma reakcija – atskaityti ilgą moralą už nederamą elgesį, tačiau vietoj to turėtumėte nurimti ir paklausti, kodėl taip buvo pasielgta? Gal jūsų draugas jaučiasi labai vienišas ir nesąmoningai ieško vienkartinės paguodos? Išsiaiškinkite priežastis ir aplinkybes, o tada arba patarkite, arba tiesiog išklausykite, bet nepulkite smerkti.

5. Nuoširdžiai džiaukitės draugo laime

Kad ir koks sunkus periodas šiuo metu vyksta gyvenime, reikia sugebėti pasidžiaugti artimo žmogaus laime. Draugas veda / išteka, o jūs visai neseniai išsiskyrėte? Suprantama, kad kito žmogaus vestuvės tik dar labiau primena praradimą, bet draugai tikisi mūsų laikymo ir supratimo, o tai reiškia – ir nuoširdaus džiaugsmo. Tikras draugas negadins šventės, o greičiau jau apsimes koks jis laimingas dėl artėjančios šventės.

6. Paskutinis patarimas

Visada būkite šalia, kaip sakoma – ir džiaugsme, ir varguose. Priešingu atveju nepadės ir juokingos, linksmos dovanos. Draugams reikia jūsų dėmesio ir palaikymo, tad visada turėkite tai omeny, nes tai svarbiausi dalykai žmonių santykiuose.

(Perskaityta per mėnesį: 75, iš jų šiandien: 1.)