Mada

Rankų darbo papuošalai ir darbinė apranga – ar tai suderinama?

ranku darbo papuosalaiPastaruoju metu sparčiai populiarėja rankų darbo papuošalai. Moterims kyla aibė klausimų, ar jais galima puoštis darbe? Ar prie darbinio kostiumėlio tinka tik tauriųjų metalų papuošalai? Papuošalų dizaineriai teigia, kad pirmiausia svarbu žiūrėti koks tas papuošalas yra. Ar kuklus, jei taip, tai jis tiks ir prie klasikinės aprangos. O jei masyvus didelis, tuomet turėtumėte puoštis ne darbe.  Pavyzdžiui masyvus kaklo papuošalas tikrai jūsų nepapuoš, jei dėvėsite jį prie švarkelio. Tokį papuošalą pasilikite prie vakarinės suknelės, kuomet apnuoginti jūsų pečiai.

Pagrindinės daromos klaidos renkantis darbo aksesuarus, tai saiko neturėjimas. Darbe nerekomenduojama rankų apmaustyti žiedais (kuo mažiau – tuo geriau), dabintis vakarui tinkamais brangiais papuošalais.

Papuošalai ir neutrali apranga

Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento darbuotojai primena, kad apranga dalykinių susitikimų, ypač derybų, metu turi būti kuo neutralesnė, bet kokybiška. Svarbu rinktis pastelines spalvas, venkite itin ryškių, „rėkiančių“ spalvų.

Nereikia jokių religinių atributų, jokių brangenybių ar seksualių dalykėlių. Prabangios detalės – laikrodis, mobilusis telefonas, rašiklis, elektroninė užrašų knygutė – būtinybė, tačiau to ir pakanka.

Moters dalykinio stiliaus kostiumėlį puikiai pagyvina skarelė, šalikėlis (tik, žinoma, su subtiliais piešiniais, o ne kaukolėmis ar panašiai).

Kai kuriuose protokolo šaltiniuose rašoma, kad darbe  moterims nereikėt dėvėti daugiau negu trijų arba penkių papuošalų, įskaitant žiedą. Auskarai, vėrinys ir segė turi būti vieno rinkinio dalis.

Ant vienos rankos gali būti vienas žiedas (be sutuoktuvinio). Galima puoštis mišriai – auksiniais ir sidabriniais papuošalais. Perlai tinkamesni oficialaus lygmens ir oficialių priėmimų metu, ypač jei vilkimas iškilmingas drabužis. Kasdien jie nelabai tinka, nebent aukštesnes pareigas užimančioms moterims.

Dizainerių nuomone ne tik itin puošniems papuošalams, bet ir puošnioms detalėms darbe reikėt pasakyti griežtą „ne“. Norint pabrėžti asmenybę, pakanka vieno originalesnio aksesuaro. O prastą skonį ar jo nebuvimą išduoda gausybė papuošalų, jeigu jais apsikarstoma darbe. Mėgstančioms brazdėti gausybe apyrankių, dėmesį atkreipti kabančiais žibančiais auskarais ir dar keletu grandinėlių bei žiedų vertėtų priminti, jog saikas – geriausias stiliaus požymis.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 587, iš jų šiandien: 1.)