automobilis
Transportas

Susipažinkite su savo automobiliu

Nors visi kiekvieną dieną ar bent keletą kartų per savaitę vairuojame savo automobilius, tačiau ne visi galime pasakyti kokios rūšies tepalus pilti į variklį, koks turi būti tinkamas padangų slėgis, kokių matmenų padangos yra rekomenduojamos gamintojo ir kitą informaciją. Taip yra dėl to, kad mes naudojamės pagrindine transporto priemonių paskirtimi, nuvykti iš taško A į tašką B ir rūpinamės automobiliu tik tada, kai jis sugenda ar laikas keisti padangas. Tačiau turimą automobilį reikia prižiūrėti, tai nėra sudėtingas procesas ir galima naudotis įvairiomis priemonėmis. Tai gali būti automobilių diagnostikos įranga, internetas ar pažįstamų ratas.

Viena geriausių priemonių pažinti savo turimą automobilį yra perskaityti gamintojo paruoštą automobilio vadovą. Tai yra nedidelės apimties knyga, kuri jums suteiks daug informacijos apie automobilį. Šioje knygoje rasti įvairios informacijos, tokios kaip: kur yra laikomas automobilio keltuvas, kaip pasikeičia automobilio pagrindinių šviesų lemputės, kokius pilti tepalus į automobilį, kokio ilgio yra reikalingi automobilio valytuvai ir bazinė informacija (automobilio pagaminimo metai, variklio galia ir pan.). Visą šią knygą vertėtų perskaityti, tai gali būti keblų tą padaryti, nes šios knygos yra išleidžiamos pagrindinėmis kalbomis ir lietuvių kalba jose retai būna. Tačiau ši knyga visada jums pagelbės, kai prireiks greitai informacijos.automobilis

Jeigu norite plačiau sužinoti apie automobilio mechaniką, tai jums galėtų pagelbėti automobilių diagnostikos įranga. Šių prietaisų pagalba galima nustatyti automobilio rasti automobilio gedimų kodus, stebėti tam tikrų mechanizmų gyvus parametrus ir kitą informaciją. Automobilių diagnostikos įranga pagelbėja automobilių remonto specialistui greitai rasti gedimą automobilyje. Šie prietaisai yra prijungiami prie automobilyje esančio kompiuterio, kuriame yra saugoma informacija apie automobilyje esančių elektroninių dalių gedimus. Šie prietaisai leis jums labiau susipažinti su automobilio mechanika, sužinosite kam reikalingi rėčiau žinomi mechanizmai. Bet pagrindinis privalumas tas, kad bet kuriuo metu galėsite sužinoti ar yra automobilyje gedimas ir kur jis yra. Taip pat galėsite įvertinti ar galima toliau važiuoti su automobiliu ar gedimą būtina pašalinti jau dabar.

(Perskaityta per mėnesį: 66, iš jų šiandien: 1.)