Automobilių diagnostikos įranga
Technologijos,  Transportas

Ar kompiuterinei diagnostikai atlikti tinka bet kokia automobilių diagnostikos įranga?

Ne visiems mums yra tekę kada nors automobiliui atlikti kompiuterinę diagnostiką. Todėl daugelis nežino nieko apie ją, o kai kurie, žino daugiau, nei serviso meistrai. Tiems, kurie apie kompiuterinę diagnostiką žino viską ir nori ją savo automobiliui atlikinėti patys, patariama įsigyti nuosavą automobilių diagnostikos įrangą. Tokiu atveju nebereikėtų dažnai važinėti į servisą ir atlikinėti reguliarią diagnostiką savo transporto priemonei.
Turint savo diagnostikos įrangą privalumų tikrai yra daug. Su savo prietaisais, kurie gali atlikti kompiuterinę diagnostiką, nebereikėtų Automobilių diagnostikos įrangavažinėti į servisą ir gaišti daug laiko. Nors pats kompiuterinės diagnostikos procesas yra trumpas, bet daug laiko sugaištama kol reikia susitarti dėl laiko kada priimtų į servisą, nuvažiuoti ir grįžti namo, kol serviso meistras pasako kas yra blogai ir gerai automobiliui. Todėl bendrai susumavus, laiko sugaištama yra nemažai. O turint savo automobilių diagnostikos įrangą, automobilio savininkui dėl to nebeskaudėtų galvos. Vienas iš pagrindinių privalumų yra tai, kad galima sutaupyti nemažai pinigų. Daugelis transporto priemonių turėtojų kompiuterinę diagnostiką atlikinėja tik automobiliui sugedus, bet patartina ją atlikinėti reguliariai. Už reguliarią diagnostiką, kurią reiktų atlikinėti bent jau kas pusę metų, servisui tektų sumokėti nemažus pinigus. Turint savo įrangą, tai nieko nekainuotų. Žinoma, tik pačios įrangos įsigijimas. Taip pat svarbus privalumas yra toks, kad atlikinėjant kompiuterinę diagnostiką su savo diagnostikos įranga, transporto priemonės savininkas geriau pažįsta savo automobilį ar motociklą. Geriau pažįstant savo transporto priemonę, jau pats savininkas gali atlikinėti remonto darbus, o į servisą kreiptis tik dėl rimtų gedimų.
Jeigu jau apsisprendėte dėl diagnostikos įrangos įsigijimo sau, reikia nepamiršti, kad bet kokia automobilio diagnostikos įranga jums ne tiks. Diagnostikos įrangų yra įvairių, jų gali būti kiekvienai automobilio markei arba tinkančių visoms. Diagnostikos įrangos, kurios gaminamos kiekvienai automobilio markei yra labai specializuotos. Todėl prieš perkant tokią įranga būtina pasitarti su įrangos pardavėju. Konsultantas paaiškins ar ši įranga tinka būtent jūsų automobilio modeliui ir pagaminimo metams. Jeigu planuojate po kiek laiko įsigyti kitą automobilį, kurio markė ir modelis bus kiti, tikrai nepatartina pirkti specializuotos diagnostikos įrangos.
Jeigu turite automobilius, kurių markės skirtingos, geriau rinktis universalią diagnostikos įranga. Ši įranga tinka daugelio automobilių markėms. Šiuos prietaisus prijungus prie automobilio valdymo bloko jums gali nerodyti visų gedimų, kurie yra automobilyje. Taip yra dėl to, kad šie prietaisai yra universalūs ir tam tikrų gedimų kodų jie tiesiog nemato. Bet turint skirtingus automobilius labiau patartina rinktis šią įranga, nes jūs galėsite atlikti kompiuterinę diagnostiką visiems savo automobiliams, o su specializuota, tik vienam iš jų.

Turėti savo diagnostikos įrangą yra daug privalumų. Nebereikia ieškoti serviso, kuriame galima atlikti kompiuterinę diagnostiką, nebešvaistomi veltui pinigui, nebe sugaištama daug laiko diagnostikai ir atliekant su savo automobilių diagnostikos įranga, sužinoma daug apie savo automobilį. Prieš įsigyjant savo diagnostikos įranga būtina pasitarti su konsultantu, nes jis gali paaiškinti kokią įrangą rinktis, kokia yra tinkamiausia diagnostikos įranga jūsų automobiliui ir daug kitų svarbių dalykų.

(Perskaityta per mėnesį: 106, iš jų šiandien: 1.)