akmens gaminiai
Laisvalaikis,  Namai

Akmens gaminiai – išskirtiniems ir jaukiems interjerams

akmens gaminiaiAkmuo – tai natūralus mineralas, kurį žmogus savo poreikiams naudojo jau nuo neatmenamai senų laikų, tai natūrali medžiaga, kurią žmogus išmoko apdirbti ir panaudoti vieną iš pirmųjų. Juk susirasti akmenį niekada nebuvo sudėtinga, o štai pritaikyti jį buvo galima įvairiausiais būdais. Nors istorijos eigoje, vystantis gamybai ir technologijoms, tobulėjant chemijos ir apdirbimo pramonei, daug dažniau pradėtas naudoti metalas, o dar vėliau ir plastikas, dėl savo puikių charakteristikų itin išplitęs ir plačiai pritaikomas, vis dėlto natūralus akmuo ir jo gaminiai niekuomet nebuvo išstumti iš mūsų gyvenimo ir buities. O pastaruoju metu, kai vėl labai vertinami natūralūs gamtos dalykai, akmens gaminiai pasirenkami vis dažniau ir yra ypač populiarūs.

Mūsų dienomis jie subtiliai derinami ir pritaikomi patalpų interjeruose, panaudojami kaip išskirtinės jų detalės ar akcentai. Dažniausiai akmens gaminiai pritaikomi voniose, virtuvėse, taip pat įrengiant laiptus. Pavyzdžiui, virtuvėse vis labiau populiarėja masyvūs akmens stalviršiai, jie tarsi pabrėžia ir akcentuoja svarbiausią virtuvės zoną. Be to, labai populiarios akmeninės plytelės, tiek grindų, tiek ir sienų apdailai, jas tinka klijuoti ir virtuvėse, ir voniose, vis dažniau jos įkomponuojamos netgi svetainių interjeruose. Vis labiau populiarėja akmeniniai laiptai. Tiksliau sakant, betoniniai laiptai apdailinami akmens masės plytelėmis, tai yra kiekviena laiptų pakopa sutvirtinama akmeniu. Be to, akmenimis galima inkrustuoti laiptų šonus ar laikančiuosius elementus – stulpus ir kolonas.

Apskritai, akmeninės detalės vis dažniau naudojamos įvairių interjero elementų apdailai. Pavyzdžiui, įrengiant židinį ar krosnelę. Šiais atvejais akmuo ypač populiarus dar ir dėl savo išskirtinių šilumos laidumo savybių. Įkaitęs akmuo šilumą į aplinką atiduoda iš lėto, tad šiluma būna spinduliuojama tolygiai, o patalpos oras nesausinamas. Pažymėtina, kad natūralus akmuo išsiskiria įdomia savybe: šilumą jis spinduliuoja tokiomis bangomis, kurių ilgis labai panašus į žmogaus kūno skleidžiamų bangų. Dėl šio panašumo akmens skleidžiama šiluma priimama labai panašiai, kaip ir žmogaus kūno šiluma. Todėl sėdėti prie židinio mums yra jauku ir malonu.

Įvairiems akmens gaminiams gaminti dažniausiai panaudojamas granitas, marmuras ar oniksas. Šios medžiagos paprastai vežamos iš Kinijos, Italijos arba Suomijos. Mūsų vietiniai akmenėliai vidaus interjerų apdailai praktiškai nenaudojami.

 

(Perskaityta per mėnesį: 56, iš jų šiandien: 1.)