Finansai

„Alvora“ kreipėsi į prokuratūrą, prašo inicijuoti ikiteisminį tyrimą GIPL dujotiekio detalių tiekėjams

Vilnius, kovo 15 d.  Akcinė bendrovė „Alvora“ kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą. Bendrovė prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų, kad Čekijos įmonė „Petrometal“ suklastojo GIPL projekto statybos metu patiektų detalių sertifikatus.

„Esame šokiruoti viešai paskelbtų „Petrometal“ atstovo teiginių apie galimai suklastotus detalių sertifikatus. „Alvora“ kategoriškai atsiriboja nuo jų ir griežtai atmeta bet kokius pareiškimus, neva įmonė apie tai žinojo. Toks elgesys – nusikalstamas, todėl prašome inicijuoti ikiteisminį tyrimą ir esame pasirengę visokeriopai jam padėti“, – teigia Vaidas Kazlauskas, AB „Alvora“ generalinis direktorius. 

„Alvora“ iš Čekijos bendrovės „Petrometal“ įsigijo Lietuvos-Lenkijos jungiamojo dujotiekio GIPL jungiamąsias dalis – flanšus (detales aukšto slėgio dujų vamzdžių sujungimams). „Petrometal“ užsakytas detales pristatė kartu su privalomais sertifikatais, patvirtinančiais, kad įmonė yra detalių gamintoja. 

Pirkimas iš „Petrometal“ buvo suderintas su GIPL užsakovu – Lietuvos dujotiekių operatoriumi „Amber Grid“.

Tačiau portale „15min.lt” paskelbtame tyrime cituojamas „Petrometal“ atstovas Martinas Venglaras teigia, jog „Petrometal“ negamino flanšų, o šias detales neva pagamino Čekijoje veikianti įmonė „MSA“.  

Pastaroji yra susijusi su koncernu „ChelPipe“, kurio „Alvora“ GIPL projekte atsisakė atsižvelgusi į užsakovo „Amber Grid“ rekomendaciją.

Negana to, M.Venglaras nurodo, jog minėtų jungiamųjų detalių sertifikatai buvo parengti „MSA“, ant „MSA“ sertifikatų uždedant „Petrometal“ logotipą, o jis šiuose sertifikatuose pasirašė paprašytas „MSA“. 

„Alvora“ yra šokiruota tokių viešai paskelbtų „Petrometal“ atstovo teiginių. Bendradarbiavimo su „Petrometal“ metu „Alvora“ neįtarė ir nežinojo apie tai, kad iš „Petrometal“ užsakytas, įgytas ir GIPL dujotiekyje sumontuotas jungiamąsias detales – flanšus, galimai gamino ne  „Petrometal“, o visiškai kita įmonė.

Dėl abiejų teiginių bei kitos viešai paskelbtos informacijos „Alvora“ kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą ir prašo inicijuoti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį (dokumentų klastojimas).

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Vaidas Kazlauskas

Generalinis direktorius

„Alvora“

El.p. info@alvora.lt

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)