Kipras
Laisvalaikis

Apie poilsį Kipre

KiprasKipras gali turėti bent dvi reikšmes – vyro vardą ir salą Viduržemio jūroje. Šįkart vardą atidėsime į šalį ir pakalbėsime tik apie salą (Kipro valstybę). Kaip žinia, tai trečia didžiausia Viduržemio jūros sala. Kipras – gana populiarus kelionės tikslas iš Lietuvos. Lietuviai čia keliauja pasimėgauti saule ir nuostabiu Viduržemio jūros regiono oru. Gal ir metas ir jums išsiruošti į Kiprą?
Svarbiausi Kipro miestai – Pafosas, Limasolis, Larnaka ir sostinė – Nikosija. Įdomu tai, jog sostinė įsikūrusi visai šalia Turkijai priklausančios salos dalies (Kipro salos šiaurė). Žinotina, jog Turkija šį kraštą yra okupavus ir kitos valstybė nepripažįsta šio regiono kaip Turkijos nuosavybės. Šiuo metu čia budi jungtinių tautų kariai, palaikantys taiką.
Taigi, apsiribokime tik „tikrąja“ Kipro dalimi. Iš Lietuvos dažniausiai skrydžiai vykdomi į Pafosą. Tai kurortinis miestas, laukiantis turistų, kad gautų iš jų pajamų. Žinoma, ne tik dėl to. Dar čia yra ir nuostabių paplūdimių, daugybė viešbučių su šiltais baseinais, kuriuose galima mirkti visą dieną. Taigi tai abipusė nauda. Turistai grįžta namo pailsėję ir įdegę, o miesto gyventojai – praturtėję. Be to, Pafose galima pasigrožėti ir istoriniu salos palikimu – įvairiausių statinių liekanomis ir archeologiniais radiniais, šiandien besislepiančiais muziejuose.
Įdomaus archeologinio paveldo galima rasti ne tik Pafose. Kiti miestai ir net ne miestai, o tiesiog vietovės, taip pat turi istorinių statinių liekanų. Žymūs yra vadinamieji Karalių kapai, įrengti po žeme. Juos galima aplankyti už nedidelį mokestį. Apskritai, Kipro saloje nesunku susipažinti su jos istorija vien vaikštinėjant ir dairantis po protėvių palikimą ar tiesiog mažas miestų gatveles, ne ką tepasikeitusias per kelis šimtus metų.
Kipro sala nėra didelė, tad po ją keliauti patogu automobiliu. Išsinuomavę nedidelį automobilį lengvai apkeliausite salą ir daug pamatysite. Galėsite važiuoti, kur norite ir nereiks vytis gidų su ekskursantais. Turint automobilį įdomu yra nukeliauti iki Olimpo kalno, siekiančio beveik 2 kilometrų aukštį. Ant pačios viršūnės nepateksite, mat ten yra karinė bazė, bet net ir nedaug užvažiavus atsivers nuostabūs Viduržemio jūros ir Kipro salos vaizdai, kokių nepamatysite grįžę į Lietuvą. Kipras – nuostabi, nedidelė sala su svetingais žmonėmis ir geru oru!

(Perskaityta per mėnesį: 63, iš jų šiandien: 1.)