Technologijos

Apple virusai. Mitai ir tikrovė

Prieš gerą dešimtmetį virusai, trojanai ir kiti internetiniai kenkėjai buvo aktualūs tik Windows sistemų vartotojams. Apple vartotojai tik tyliai juokdavosi iš vargšų Microsoft sistemos naudotojų, neteisingai pasirinkusių operacinę sistemą. Apple kompiuterių tuo metu buvo palyginus labai nedaug, todėl virusų kūrėjams jie nerūpėjo. Deja nuo 2004 metų, kai buvo išleistas pirmasis virusas Apple kompiuteriams, – viskas pasikeitė. Kuo toliau tuo dažniau Apple įrenginiai tampa virusų bei internetinių sukčių aukomis.

computer repair London

Ar Apple kompiuteriai gali būti užkrėsti virusais? Atsakymas vienareikšmis – taip. Tačiau užkrėsti iOS sistemą yra gerokai sunkiau. Taip yra dėl pritaikytų papildomų saugumo priemonių įdiegtų sistemoje. Viena iš jų tai Gatekeeper, kuri užblokuoja visas programas kurios nepraeina pro Apple patikrą ir negauna elektroninio parašo.

Nepaisant to, šiuo metu Apple kompiuteriams kuriama vis daugiau virusų bei kenkėjiškų programų. Daugelis Mac vartotojų labai dažnai neturi antivirusinės programos. Be to tai asmenys gaunantys didesnes nei vidutines pajamas ir labai įdomūs tapatybės bei duomenų vagims. Ypač suintensyvėjo kenkėjiškų programų kūrimas IPhone, Ipod touch bei iPad įrenginiams. Vienas iš jų – virusas užrakinantis visą sistemą ir prašantis išpirkos už atrakinimą. Tai privertė sunerimti visus Apple vartotojus. Kitas iOS viruso pavyzdys – ‘coin thief’, skirtas vogti bitcoin valiutą iš nieko nenutuokiančių vartotojų.

Iš kur ateina šie virusai? Apple virusai dažniausiai plinta parsisiunčiant nereikalingas programas, tokias kaip iLivid. Taip pat daugelis virusų plinta per naršyklės priedus. Virusai labai dažnai apsimeta Adobe reader, Flash bei Java programomis, kurias parsisiuntus galite greitai įsigyti nepageidaujamą svečią.
Jeigu esate Apple sistemoje suinstaliavę Windows, jie laisvai gali būti užkrėsti virusais. Taipogi Jūsų kompiuteris gali tiesiog skleisti bei platinti virusus kitiem vartotojams, pats nebūdamas užkrėstu. Papildomos programos, kurios jungiasi prie interneto, gali turėti spragų per kurias virusai gali lengvai patekti į Apple kompiuterius.

Jeigu turite problemų su Apple įrenginiu ir niekaip negalite su juo susitvarkyti – apsilankykite http://www.computerrepairltd.co.uk čia rasite daugiau patarimų bei vertingos informacijos.

Kas mėnesį didėja kenkėjiškų programų skirtų Apple kompiuteriams kiekis. Todėl rekomenduotina susirūpinti visų Apple įrenginių saugumu. Šiuo metu yra jau keletas antivirusinių programų iOS sistemoms. Būkite budrūs, pasirūpinkite savo duomenų saugumu. Apple įrenginiai virsta svarbiu kibernetinių nusikaltėlių taikiniu.

(Perskaityta per mėnesį: 64, iš jų šiandien: 1.)