paskolos internetu
Finansai,  Paslaugos

Ar galima paskolą paimti jūsų vardu?

Nors paskolos internetu mūsų šalyje teikiamos jau daugiau kaip 10 metų, vis dar pasitaiko žmonių, turinčių klaidingų įsitikinimų ir ne visai suprantančių, kaip viskas veikia. Dažniausiai bijo vyresni žmonės, nesuprasdami bei nežinodami, ar kas nors gali jų vardu pasiimti paskolą, kaip nors apgauti. Iš tiesų, net ir mini paskolos internetu negali būti lengvai paimamos kažkieno kito vardu, nes paskolų teikėjai turi išvystę nemažai asmens identifikavimo ir duomenų saugumo mechanizmų.

Greitieji kreditai užtikrina saugumą

Visų pirma, reikėtų žinoti, kaip paskolos internetu ir jų platformos užtikrina asmens duomenų saugumą. Tuo metu, kai registruojatės, tai reikia patikrinti elektroniniu paštu, telefonu. Žinoma, tai nieko nereiškia ir yra lengvai suklastojama. Tačiau yra kiti kur kas svarbesni identifikacijos procesai. Pagrindinis jų – asmens patvirtinimas per asmenines banko sąskaitas, o taip pat reikia ir nusiųsti savo asmens dokumentus. Be to, pildoma nemažai anketų, kur tenka nurodyti asmeninę informaciją.

Jūsų asmens dokumentai

Kokių asmens dokumentų reikia, norint paprašyti paskolos internetu visa para? Svarbiausia yra paso arba ID kortelės kopija. Dažniausiai reikia tiesiog nuskenuoti šį dokumentą ir atsiųsti tą nuskenuotą versiją. Na ir būtent tai yra pirmasis jūsų asmenybės nustatymo būdas. Kartu tai ir įspėjimas – visada saugokite savo asmens dokumentus, niekam jų nesiųskite, neatiduokite.

Svarbiausia – Jūsų prisijungimai prie banko

Kaip jau minėjome, tam, kad būtų paimta kreditai per 15 min, visų svarbiausia bus jūsų prisijungimai prie banko. Reikia labai gerai pasistengti ir visada kaip įmanoma labiau saugoti savo banko prisijungimus. Klasikiniai saugumo žingsniai yra tokie: niekada nelaikyti vienoje vietoje visų savo dokumentų. Turėti labai stiprius slaptažodžius, kuriuos galvojate patys. Tai neturi būti jūsų vardas, pavardė ar gimto miesto pavadinimas. Turi būti kuo sudėtingesnė kombinacija, kad galbūt nusikaltėlis, turintis marias laiko, neturėtų progos išmąstyti to slaptažodžio. Taip pat reikia labai saugoti savo slaptažodžių – kodų korteles arba PIN generatorių. Šių daiktų nelaikyti vienoje vietoje kartu su apskritai prisijungimo kodu, kuris irgi yra sudėtingas skaičių derinys, kurį reikia įvesti. Taip pat svarbu yra ir jūsų telefono numeris. Dažniausiai reikia turėti tikrąjį žmogaus telefoną, kad kažką būtų galima padaryti per banką, nes į telefono numerį ateina patvirtinimo kodas. Taigi, greitieji kreditai internetu suteikiami tik žmogui, turinčiam visiškai visą slapčiausią informaciją, ir tai paprastai yra būtent tos informacijos savininkas. Niekada niekam neatskleiskite tokios informacijos.

Sužinojus apie nusikaltimus, reikia kreiptis į teisėsaugą

Kartais pasitaiko atvejų, kada paskolos yra suteikiamos ne tam žmogui, kokiu nors būdu išviliojus informaciją. Tai galima, pavyzdžiu, kai sukčius vyras ima draugauti su patiklia mergina, ją įtikina pasidalinti slaptažodžiais, o paskui paėmęs pinigus, pasiėmęs paskolą pabėga. Tačiau tai jau nėra būtent kreditų sistemos bėda – tai yra kriminalinis veiksmas, ir jis gali atsitikti visada vienokia ar kitokia forma, priklausomai nuo paties kriminalinio asmens. Jeigu kažkas jūsų vardu paėmė paskolą – būtinai kreipkitės į teisėsaugą, nes tokie atvejai yra išaiškinami.

Pasikėsinimai taip pat yra nusikaltimai

Net jeigu kažkas tik kėsinasi taip pasielgti, neturėtumėte tylėti. Kartais pasitaiko ir telefoninių sukčių, ir internetinių, ką nors rašančių elektroniniu paštu. Visada būkite budrūs ir bet kokiu apgavystės atveju reaguokite adekvačiai, siekite teisingumo ir kreipkitės į teisėsaugą, vos tik kada nors kas nors kur nors pasidarys įtartina.

(Perskaityta per mėnesį: 99, iš jų šiandien: 1.)